0 1085 شنبه 14 خرداد 10:45 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3314
اقدامات دولت برای جوانان کوتاه مدت و بعضاً نمایشی است

مصاحبه با حمیدرضا قائدی مسئول کمیته جوانان حزب اراده ملت ایران

اقدامات دولت برای جوانان کوتاه مدت و بعضاً نمایشی است

جناب آقای قائدی؛ باخبر شدیم که شما به‌عنوان مسئول کمیته جوانان حزب اراده ملت ایران انتخاب‌شده‌اید. خواهش داریم برای مخاطبان ما بفرمائید که ساختار جوانان از چه سالی در حزب شکل‌گرفته است و تاکنون چه کسانی مسئولیت آن‌ها در حزب بر عهده داشته‌اند؟

جناب آقای قائدی؛ باخبر شدیم که شما به‌عنوان مسئول کمیته جوانان حزب اراده ملت ایران انتخاب‌شده‌اید. خواهش داریم برای مخاطبان ما بفرمائید که ساختار جوانان از چه سالی در حزب شکل‌گرفته است و تاکنون چه کسانی مسئولیت آن‌ها در حزب بر عهده داشته‌اند؟

ممنون از توجه شما به مسائل کمیته جوانان. در مورد این سؤال باید خدمتتان عرض کنم که تشکیلات جوانان در حزب به‌طورجدی و مشخص از ابتدای سال ۸۴ تحت عنوان سازمان جوانان و دانشجویان شکل گرفت که عملاً بخشی از نقش بازسازی تشکیلات حزب را بعد از سه سال رکود کار تشکیلاتی بر عهده داشت. این دوره که تا برگزاری کنگره چهارم حزب در تابستان سال ۸۷ ادامه یافت یکی از پربارترین دوران فعالیت جوانان حزب بود. در این مقطع مسئولیت اداره سازمان جوانان و دانشجویان حزب به‌صورت شورایی بود که افرادی مثل محمد مسیبی، مزدک تنوری، رحیم حمزه، هاشم جباری، جواد مهرایی، حامد صبوری، سیدهادی موسوی، سیدباقر اسکویی و هادی شاکری در آن حضور داشتند و در کنار تعداد قابل‌توجهی از جوانان و دانشجویان فعالیت مرتب و منظمی انجام می‌دادند ازجمله انتشار خبرنامه داخلی، طراحی وبلاگ‌های مختلف، دیدار با فعالین سیاسی طیف‌های مختلف و تبادل‌نظر با آن‌ها، دادن چند بیانیه و اطلاعیه به مناسبت‌های مختلف، جمع‌آوری و ویرایش و چاپ اسناد و جزوات و بیانیه‌های حزبی در سه نوشتار، برگزاری اردوی مختص جوانان، فعالیت مؤثر در ستاد انتخاباتی مرحوم هاشمی رفسنجانی کمک به طراحی استراتژی و اهداف و برنامه آینده حزب و کمک به تدارک و برگزاری کنگره چهارم حزب.

بعد از کنگره چهارم تا سال ۹۱ که کنگره پنجم حزب برگزار شد کماکان ساختار سازمان جوانان و دانشجویان در حزب حفظ شد که در این دوره هاشم جباری، مزدک تنوری، بیژن شاملو، شمس افرازی‌زاده بیشتر فعال بودند. بعد کنگره پنجم تا سال ۹۳ که کماکان ساختار سازمان جوانان بود و به‌صورت شورایی علاوه بر افراد فوق محسن ابراهیمی، مهران رئوف، مرجان کاووسی، مهدی الماسی و خانم نوری‌نیک امورات مربوط به جوانان و دانشجویان حزب را راهبری می‌کردند. بعد از کنگره ۹۳ ساختار جوانان و دانشجویان در قالب شاخه منسجم‌تر شد و طی انتخابات داخلی محسن ابراهیمی به‌عنوان رئیس شاخه جوانان و دانشجویان شد و تا سال ۹۶ مسئولیت با ایشان بود. در تمام این مدت فعالیت‌های مستقل جوانان و دانشجویان در زمینه برگزاری اردو، برپایی کلاسهای آموزشی، برگزاری همایش، صدور اطلاعیه، شرکت فعال در جلسات و مجموعه‌های مربوط به جوانان و دانشجویان احزاب اصلاح‌طلب، رایزنی با شخصیت‌های سیاسی و دیگر فعالیت‌های مربوطه ادامه داشت.

آقای قائدی شما ارزیابی‌تان از وضعیت فعالیت سیاسی جوانان در جامعه امروز ایران چیست؟

جوانان امروز بیش‌ازپیش با مسائل اقتصادی و معیشتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و همین امر سبب شده است اعتماد عمومی جامعه و علی‌الخصوص آینده‌سازان ایران، خدشه‌دار شود و پویایی، نشاط و تحرک احزاب و گروه‌های سیاسی نیز تحت تأثیر این بی‌اعتمادی ‌عمومی قرار بگیرد.

جناب قائدی نگاه دولت مستقر را به مسائل جوانان چگونه می‌بینید؟

نگاه دولت تفاوت چشمگیری با دولت‌های پیشین ندارد، در عمل اقداماتی که اغلب کوتاه‌مدت و بعضاً نمایشی است مشهود است. برای مثال بنگاه‌های اقتصادی و کارخانه‌ها از نیروهای حجمی که با زد و بندهای سیاسی استخدام شده‌اند رنج می‌برند و حالا دولت مکلف کرده است که مجدد اقدام به جذب نیرو کنند، این اقدام ضربه به تولید است و هزینه‌ی تولیدکننده بالا می‌رود اما در سود سازی توفیقی حاصل نمی‌شود درنتیجه قیمت مصرف‌کننده افزایش پیدا می‌کند که تورم می‌زاید و ضربه‌اش را کلیت جامعه متحمل می‌شوند.

آقای قائدی با توجه به اینکه اخیراً شما برای این مسئولیت انتخاب‌شده‌اید چه برنامه هائی کمیته جوانان برای سال 1401 دارد؟

طبق برنامه‌ای که من موقع کسب رأی اعتماد به شورای مرکزی حزب ارائه داده‌ام قصد داریم در سال جاری مجموعه اقدامات زیر را انجام دهیم:

           حضور فعال در کمیته جوانان و حوزه‌های حزبی

           مشارکت مؤثر در رسانه‌های حزبی و جوانانه پسند کردن آن‌ها

           مشارکت فعال در برنامه‌های عمومی و اختصاصی حزب

           کمک در جذب جوانان به حزب

           یادگیری و مهارت ورزی در امر سیاست و سازمان‌دهی

برچسب ها حاما حمید رضا قائدی کمیته جوانان

آخرین اخبار

بازگشائی دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران

دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی و افشین فرهانچی دبیرکل حزب در دهه پایانی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

حضور طولانی مدت افراد در مسئولیت ها کار درستی نیست

رئیس شورای مرکزی حزب اراده ملت از انتخاب دبیرکل جدید حزب متبوعش خبر داد و گفت: دیگر تمایلی برای پذیرش این سِمت نداشتم.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران شد

آخرین جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور اکثریت اعضاء و ریاست دکتر احمد حکیمی پور برگزار شد.

افشین فرهانچی کیست؟

دبیرکل جدید حزب اراده ملت ایران متولد سال 1349 در شهر همدان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا است.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 23منتشر شد

پرونده اصلی این شماره به بررسی کتاب خاطرات مهندس پوری­ حسینی (آدم کسی نبودن!)، رئیس اسبق سازمان خصوصی­ سازی تخصیص یافته است.

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود،

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهل و پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس