0 1302 سه شنبه 5 بهمن 07:33 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3197
انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پور عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با اراده ملت

انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پوردانش آموخته دکتری حقوق و علوم سیاسی عضو سابق شورای شهر تهران وی اکنون دبیر کل حزب اراده ملت ایران و مدیر مشئول فصلنامه خاطرات سیاسی می باشد.

جناب آقای حکیمی پور ارزیابی شما از شورای جدید شهر تهران چیست؟

شورای دوره جدید هم مانند شورای پنجم همه از یک لیست و یک دست هستند اما این یک دست بودن متاسفانه به همفکر بودن منجر نمیشود و همچنان شاهد اختلافات درونی که گاها به بیرون هم درز پیدا میکندهستیم. از نحوی فعالیت شورا جدید میتوان گفت که بعد از گذشت شش ماه انتظارات که وجود دارد برآورده نشده مخصوصا در زمینه درآمد پایدار شهری، ساماندهی شهرداری و... متاسفانه اختلافات همچان سرجایش هست و مانع از این میشود که اعضای شورا به وظایف خود به درستی عمل کنند

فرایند انتخاب شهرداررا چگونه بود؟

انتخاب شهردار که به ظاهر شفاف و دموکراتیک بود ولی در باطن همانند شورای دوره های قبل با لابی های پشت پرده،فشار و تصمیمات پنهان انتخاب شهردار را تحت شعاع قرار داد. هستند اعضایی که همچنان با انتخاب شهردار مخالف هستند ولی اعضای همنا همچنان با این تصمیم موافق و پافشاری میکنند.

آقای حکیمی پور آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟

شهردار فعلی از بیرون از بدنه شهرداری انتخاب شده.و از نظر بنده ما در دوره تصمیمات شتاب زده و فرصت سوزی در شهر هستیم. تا ایشان بتوانند با مسائل شهری و شهرداری آشنا بشوند زیان زیادی به شهر وارد خواهد شد چون مشکلات شهر تهران را باید با مقیاس کشوری دید. ما فعلا با مشکلات غیر مترقبه چون بارندگی و ترافیک های سنگین و ... روبه رو نشده ایم تا تصمیمات شهردار را در خصوص مدیریت شهری و چگونه گی اداره شهر در این موارد را ارزیابی کنیم.

با توجه به اینکه شما در دور قبل نیز در شورا حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

انقطاع در ترجربه یک اشتباه بزرگ است که اغلب در شوراهای شهر اتفاق می افتد باید بتوان از موازی و دوباره کاری در شورا جلو گیری کرد. وجود و شکل گیری شورا ها و نهاد شورا برای اداره و رفع مشکلات شهری و بهبود زندگی مردم خوب است .

در اغلب کلان شهر ها مانند تهران برنامه بلند مدت نوشته شده و انتصابات به قانون تبدیل میشود و نمیتوان به آنها بی اعتنا بود و شورا ها به ناچار موظف به اجرای آن هستند.از نظر بنده هر چه به جلو تر میرویم شورا ها برنامه محور تر و پاسخ گو تر میشوندو شاهد بهبود وضعیت مدیریت شهری خواهیم بود.

برچسب ها حکیمی پور حاما شورا

آخرین اخبار

علی برقراری رئیس ستاد البرز دکتر پزشکیان شد

علی برقراری قائم مقام حزب اراده ملت استان البرز بعنوان رئیس ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان انتخاب شدند

رضا قاسم پور سخنگو مشاور ستاد دکتر پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آباد شد

رضا قاسم پور عضو ارشد حزب اراده ملت ایران بعنوان مشاور عالی و سخنگوی ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آبادانتخاب شدند

برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت به پزشکیان در حوزه نهادهای مدنی است

رئیس دفتر سیاسی حزب اراده ملت گفت: برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت که به آقای پزشکیان ارایه شد، در خصوص حوزه نهادهای مدنی است. این برنامه همراه با چارت پیشنهادی برای ارتباط با این نهادها در طول مدت زمان انتخابات بود و مورد پذیرش اولیه قرار گرفت و نهایتا توسط آقای عبدالعلی زاده حکم ستادی در خصوص ریاست ستاد نهادهای مدنی برای آقای افشین فرهانچی (دبیرکل حزب) صادر شد. در ستاد مرکزی هم فضایی به این موضوع اختصاص یافت و نیروهای ستادی حزب در حال انجام کار هستند.

احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی حاما رئیس ستاد استان زنجان دکتر پزشکیان شد

 طبق حکمی که روز جمعه ۲۵ خرداد ماه صادر شد، دکتر حکیمی پور که نماینده ادوار زنجان در مجلس شورای اسلامی بوده است به عنوان ریاست ستاد استان زنجان مسعود پزشکیان انتخاب شدند.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران رئیس ستاد تشکل‌ها و نهادهای مدنی ستادمرکزی دکتر پزشکیان شد

حزب اراده ملت ایران بعد از اعلام نامزدی دکتر مسعود پزشکیان؛ برنامه پيشنهادي را برای حوزه نهادهای مدنی به ایشان تقدیم کردند تا بعد از بررسی و اصلاح به عنوان برنامه رسمی ایشان در این حوزه اعلام شود.

بازدید دبیرکل حزب اراده ملت ایران از خانه احزاب استان زنجان

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در جریان سفر رسمی خود به استان زنجان عصر روز چهارشنبه ۲۳ خرداد با حضور در محل خانه احزاب استان زنجان با رئیس و برخی اعضای هیات رئیسه دیدار و گفتگو کردند.

در اولین سفر رسمی استانی دبیرکل منتخب حزب اراده ملت ایران به زنجان عنوان شد:

نشست مشترک اعضای حزب اراده ملت ایران در استان زنجان در جریان سفر یک روزه دبیرکل به این استان در دفتر استانی حزب در زنجان و با حضور اعضا و دبیرکل با محوریت موضوعات روز و آخرین وضعیت و موضع گیری های تشکیلاتی در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد برگزار گردید

نشست دبیر کل حاما با کانون وکلای زنجان

نشست مشترک رئیس و اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان زنجان با دبیرکل حزب اراده ملت ایران صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد در محل کانون در زنجان صورت گرفت.

ادای احترام دبیرکل حزب اراده ملت ایران به مقام شامخ شهدا و مفاخر زنجان

صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه دکتر افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در بدو ورود به شهر زنجان با حضور در گلزار شهدای زنجان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

بازگشائی دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران

دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی و افشین فرهانچی دبیرکل حزب در دهه پایانی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس