0 1102 سه شنبه 5 بهمن 07:33 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3197
انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پور عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با اراده ملت

انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پوردانش آموخته دکتری حقوق و علوم سیاسی عضو سابق شورای شهر تهران وی اکنون دبیر کل حزب اراده ملت ایران و مدیر مشئول فصلنامه خاطرات سیاسی می باشد.

جناب آقای حکیمی پور ارزیابی شما از شورای جدید شهر تهران چیست؟

شورای دوره جدید هم مانند شورای پنجم همه از یک لیست و یک دست هستند اما این یک دست بودن متاسفانه به همفکر بودن منجر نمیشود و همچنان شاهد اختلافات درونی که گاها به بیرون هم درز پیدا میکندهستیم. از نحوی فعالیت شورا جدید میتوان گفت که بعد از گذشت شش ماه انتظارات که وجود دارد برآورده نشده مخصوصا در زمینه درآمد پایدار شهری، ساماندهی شهرداری و... متاسفانه اختلافات همچان سرجایش هست و مانع از این میشود که اعضای شورا به وظایف خود به درستی عمل کنند

فرایند انتخاب شهرداررا چگونه بود؟

انتخاب شهردار که به ظاهر شفاف و دموکراتیک بود ولی در باطن همانند شورای دوره های قبل با لابی های پشت پرده،فشار و تصمیمات پنهان انتخاب شهردار را تحت شعاع قرار داد. هستند اعضایی که همچنان با انتخاب شهردار مخالف هستند ولی اعضای همنا همچنان با این تصمیم موافق و پافشاری میکنند.

آقای حکیمی پور آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟

شهردار فعلی از بیرون از بدنه شهرداری انتخاب شده.و از نظر بنده ما در دوره تصمیمات شتاب زده و فرصت سوزی در شهر هستیم. تا ایشان بتوانند با مسائل شهری و شهرداری آشنا بشوند زیان زیادی به شهر وارد خواهد شد چون مشکلات شهر تهران را باید با مقیاس کشوری دید. ما فعلا با مشکلات غیر مترقبه چون بارندگی و ترافیک های سنگین و ... روبه رو نشده ایم تا تصمیمات شهردار را در خصوص مدیریت شهری و چگونه گی اداره شهر در این موارد را ارزیابی کنیم.

با توجه به اینکه شما در دور قبل نیز در شورا حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

انقطاع در ترجربه یک اشتباه بزرگ است که اغلب در شوراهای شهر اتفاق می افتد باید بتوان از موازی و دوباره کاری در شورا جلو گیری کرد. وجود و شکل گیری شورا ها و نهاد شورا برای اداره و رفع مشکلات شهری و بهبود زندگی مردم خوب است .

در اغلب کلان شهر ها مانند تهران برنامه بلند مدت نوشته شده و انتصابات به قانون تبدیل میشود و نمیتوان به آنها بی اعتنا بود و شورا ها به ناچار موظف به اجرای آن هستند.از نظر بنده هر چه به جلو تر میرویم شورا ها برنامه محور تر و پاسخ گو تر میشوندو شاهد بهبود وضعیت مدیریت شهری خواهیم بود.

برچسب ها حکیمی پور حاما شورا

آخرین اخبار

حضور طولانی مدت افراد در مسئولیت ها کار درستی نیست

رئیس شورای مرکزی حزب اراده ملت از انتخاب دبیرکل جدید حزب متبوعش خبر داد و گفت: دیگر تمایلی برای پذیرش این سِمت نداشتم.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران شد

آخرین جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور اکثریت اعضاء و ریاست دکتر احمد حکیمی پور برگزار شد.

افشین فرهانچی کیست؟

دبیرکل جدید حزب اراده ملت ایران متولد سال 1349 در شهر همدان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا است.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 23منتشر شد

پرونده اصلی این شماره به بررسی کتاب خاطرات مهندس پوری­ حسینی (آدم کسی نبودن!)، رئیس اسبق سازمان خصوصی­ سازی تخصیص یافته است.

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود،

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهل و پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 22 منتشر شد

پرونده اصلی این شماره به «تبارشناسی جناح چپ و راست در سیاست پسا انقلاب ایران» اختصاص یافته­ است

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس