0 1297 دوشنبه 25 بهمن 10:48 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3248
تا کنون عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم

رضوان سلماسی عضو سابق شورای شهر همدان در گفتگو با اراده ملت

تا کنون عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم

سرکار خانم رضوان سلماسی در دور پنجم از اعضا اصلی شورای شهر همدان بودند و مدت سه سال ریاست کمیسیون فرهنگی و یک سال ریاست مرکز مطالعات شورا ر ا بر عهده داشتند. ایشان برای دور ششم شورای شهر نیز نامزد بودند که از راهیابی به این شورا بازماندند. بعد از فارغ شدن از مسئولیت شورا ایشان مجددا در حوزه های محیط زیست و ترویج ورزش فعال شده اند.

خانم سلماسی ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. ارزیابی شما از شورای جدید شهر همدان چیست؟

با تشکر. من از نظر رابطه کاری و قسمت هایی که علاقه دارم و دنبال میکنم خدمت شما عرض میکنم. با توجه به شعارهایی که شورای جدید دارد (حفظ محیط زیست، طرح جامع شهری، حفظ بافت تاریخی) بازخورد چشم گیری از عملکرد چند ماه شورا نداشته ایم و حتی در برخی موارد همچون گازکشی منطقه گنج نامه یا تخریب باغات پردیس و خیابان کشی ها عملکردی بر خلاف این شعارها را شاهد بوده ایم. در کل با توجه به میزان مصوبات و پیگیری های بعمل آمده، عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم.

شما فرایند انتخاب شهردار را چگونه می بینید؟

انتخاب سرپرست جدید برای شهرداری کار اشتباهی بود که شهرداری و شورای شهر را به چالش بزرگی کشید در حالیکه میتوانستند شهردار مستقر را به عنوان سرپرست معرفی کنند تا شهردار جدید رسما انتخاب شود. انتخاب شهردار جدید نسبت به گزینه های روی میز که افرادی با توانایی مدیریت شهری بالا و برنامه های خوب و جامع بودند، دور از انتظار بود. خود شورا افرادی که گزینه شهرداری بودند را دعوت کرده و از آنها برنامه خواسته بود؛ نه اینکه خودشان بیایند، بنابراین خیلی زود و بدون توجه به سایر گزینه ها و برنامه ها شهردار فعلی انتخاب شد.

آیا گمان میکنید شهردار جدید برای شهر مفید است؟

شهردار جدید انسان پر تلاش و سخت کوشی است اما عدم تسلط به اوضاع شهر و تجربه مدیریت شهری کار را برای ایشان سخت کرده و زمان زیادی میبرد تا بتواند به اوضاع شهر مسلط شوند که این امر به نفع شهر نیست. البته اگر بتوانند با کارمندان و مدیران خود ارتباط خوبی برقرار کند در کنترل و پیشرفت شهر میتواند موثر باشد.

با توجه به تجربه ای که شما پیدا کرده اید، روند کلی حرکت شورای شهر را طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

مهمترین مشکل ما نداشتن برنامه ریزی، مطالعه و پیگیری است. در شورا سه وظیفه اصلی انتخاب شهردار، سیاست گذاری و نظارت است که انتخاب شهردار باید براساس چشم انداز بلند و کوتاه مدت شهر باشد. ابتدا باید برای شهر یک چشم انداز بلند مدت تعریف شود و چشم انداز کوتاه مدت را هم شورای هر دوره تعریف کند. تا خود شورا و دستگاه اجرایی بر اساس این چشم انداز برنامه ریزی و ایفای نقش کنند. ولی در حال حاضر اصلی ترین کار شورا جابه جایی افراد شده است و با توجه به وقت صرف شده در این امر، شورا از وظایف اصلی خود باز می ماند. در شورای پنجم هدف گذاری نداشتیم و هر عضوی دنبال اهداف شخصی و علایق خود در شورای شهر بود. شوراها تاکنون روند مشخص و هدف کلی نداشتند و در هر دوره اعضا هدف هایی که عمدتا شخصی و علایق خود بود را دنبال میکردند.

 

برچسب ها رضوان سلماسی شورای شهر همدان حاما

آخرین اخبار

علی برقراری رئیس ستاد البرز دکتر پزشکیان شد

علی برقراری قائم مقام حزب اراده ملت استان البرز بعنوان رئیس ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان انتخاب شدند

رضا قاسم پور سخنگو مشاور ستاد دکتر پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آباد شد

رضا قاسم پور عضو ارشد حزب اراده ملت ایران بعنوان مشاور عالی و سخنگوی ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آبادانتخاب شدند

برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت به پزشکیان در حوزه نهادهای مدنی است

رئیس دفتر سیاسی حزب اراده ملت گفت: برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت که به آقای پزشکیان ارایه شد، در خصوص حوزه نهادهای مدنی است. این برنامه همراه با چارت پیشنهادی برای ارتباط با این نهادها در طول مدت زمان انتخابات بود و مورد پذیرش اولیه قرار گرفت و نهایتا توسط آقای عبدالعلی زاده حکم ستادی در خصوص ریاست ستاد نهادهای مدنی برای آقای افشین فرهانچی (دبیرکل حزب) صادر شد. در ستاد مرکزی هم فضایی به این موضوع اختصاص یافت و نیروهای ستادی حزب در حال انجام کار هستند.

احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی حاما رئیس ستاد استان زنجان دکتر پزشکیان شد

 طبق حکمی که روز جمعه ۲۵ خرداد ماه صادر شد، دکتر حکیمی پور که نماینده ادوار زنجان در مجلس شورای اسلامی بوده است به عنوان ریاست ستاد استان زنجان مسعود پزشکیان انتخاب شدند.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران رئیس ستاد تشکل‌ها و نهادهای مدنی ستادمرکزی دکتر پزشکیان شد

حزب اراده ملت ایران بعد از اعلام نامزدی دکتر مسعود پزشکیان؛ برنامه پيشنهادي را برای حوزه نهادهای مدنی به ایشان تقدیم کردند تا بعد از بررسی و اصلاح به عنوان برنامه رسمی ایشان در این حوزه اعلام شود.

بازدید دبیرکل حزب اراده ملت ایران از خانه احزاب استان زنجان

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در جریان سفر رسمی خود به استان زنجان عصر روز چهارشنبه ۲۳ خرداد با حضور در محل خانه احزاب استان زنجان با رئیس و برخی اعضای هیات رئیسه دیدار و گفتگو کردند.

در اولین سفر رسمی استانی دبیرکل منتخب حزب اراده ملت ایران به زنجان عنوان شد:

نشست مشترک اعضای حزب اراده ملت ایران در استان زنجان در جریان سفر یک روزه دبیرکل به این استان در دفتر استانی حزب در زنجان و با حضور اعضا و دبیرکل با محوریت موضوعات روز و آخرین وضعیت و موضع گیری های تشکیلاتی در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد برگزار گردید

نشست دبیر کل حاما با کانون وکلای زنجان

نشست مشترک رئیس و اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان زنجان با دبیرکل حزب اراده ملت ایران صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد در محل کانون در زنجان صورت گرفت.

ادای احترام دبیرکل حزب اراده ملت ایران به مقام شامخ شهدا و مفاخر زنجان

صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه دکتر افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در بدو ورود به شهر زنجان با حضور در گلزار شهدای زنجان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

بازگشائی دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران

دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی و افشین فرهانچی دبیرکل حزب در دهه پایانی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس