0 1541 سه شنبه 17 اسفند 12:19 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3277
اگر روستائیان همراه باشند شورا می‌تواند موفق شود

حسن محمدی عضو شورای روستای شاه کندی در گفتگو با اراده ملت

اگر روستائیان همراه باشند شورا می‌تواند موفق شود

حسن محمدی دانش آموخته معماری و قائم مقام دبیر اراده ملت شعبه همدان و هم‌اکنون رئیس شورای روستای شاه کندی و فعال سیاسی و اجتماعی

قبل از ورود به شورا در چه حوزه‌ای مشغول به فعالیت بودید؟
بنده به‌عنوان معتمد مردم در ادارات (بخشداری و بنیاد مسکن) در خصوص کارهای روستا به صورت خودجوش به مدت ۵ سال مشاور دهیار و شورایار در روستا بودم.حدود 5 سال در عرصه سیاسی و اجتماعی مشغول به فعالیت و در این مدت عضو اراده ملت و از آموزه های دوستان بهره برده تا بتوانم وارد عرصه انتخابات و شورا بشوم.
با چه رأی و سمتی وارد شورا شدید؟
بنده در ابتدا قصد شرکت در شورا را نداشتم ولی به علت مشکلات زیادی که در روستا می‌دیدم و اصرار اهالی وارد عرصه انتخابات شدم و با درصد بالای رای  بر اساس اعتماد مردم وارد شورا شدم و در حال حاضر مسئولیت ریاست شورای روستای شاه کندی را بر عهده دارم.
چه مشکلاتی در روستا وجود داشت که در دوره‌های قبل حل نشده بود؟
روستا از لحاظ زیرساخت، جدول‌گذاری و اجرای طرح هادی مشکلات بسیاری دارد که به دلایل مختلف در طی این سال‌ها مجموعه شورا نتوانسته است آنها را حل کنند.
چه اقداماتی بعد از گذشت ۸ ماه از ورود شما به شورا انجام شده است؟
در قدم اول ما دهیار با سابقه کاری بالا را که بومی منطقه هم نبودند ابقا کردیم. در روستاها دهیار غیربومی راندمان کاری مفیدتری نسبت به افراد بومی دارد، چراکه ایشان در معذوریت قوم‌وخویشی قرار نمی‌گیرد. در قدم بعدی با همکاری اهالی و بخشداری شروع به اجرای طرح هادی روستا کردیم و معابر و خیابان‌ها را بازگشایی و اقدام به عقب‌نشینی منازل کردیم. جدول‌گذاری معابر سومین اقدامی بود که انجام شد. با کمک اداره برق تعویض تیر برق‌های آسیب‌دیده از بارش برف را به طول ۶ کیلومتر انجام دادیم و همچنین تیرهایی که در معابر روستا قرار داشتند را جابه‌جا کردیم. در همین راستا اقدام به تعمیر و تعویض روشنایی معابر روستا شد. برای تأمین بودجه این برنامه‌ها با بخشداری و بنیاد مسکن رایزنی زیادی انجام شد حدود ۱۳ میلیارد ریال بودجه به این روستا اختصاص گرفت.
چه برنامه ای برای سال آتی روستا دارید؟
برای سال آینده چند برنامه را مدنظر داریم که با کمک اهالی و مجموعه‌های دولتی و غیردولتی به سرانجام برسانیم:
۱.  آسفالت معابر و خیابان‌های روستا 
۲.  دیوارکشی آرامستان روستا
۳. دیوارکشی مدرسه روستا 
۴. احداث سالن ورزشی در روستا 
و نکته آخر:
در پی بارش برف و تخریب خانه‌ها در روستا (در سال ۱۳۹۸) که منجر به آسیب دیدن حدود ۳۰ درصد از خانه‌های روستا شد، بنده به صورت خودجوش با کمک بنیاد مسکن و بخشداری توانستم مردم را راضی کنم تا با استفاده از تسهیلات نوسازی مسکن اقدام به بازسازی و مستحکم‌سازی منازل خود نمایند. دراین‌بین شرایط سختی برای اخذ وام، پروانه ساخت و ... وجود داشت که خوشبختانه با پیگیری‌های مداوم حل شد. دراین‌بین علاوه بر بنیاد مسکن و بخشداری مجموعه هلال‌احمر نیز کمک فراوانی نمود.
 

برچسب ها حسن محمدی حاما شورای روستا

آخرین اخبار

بازگشائی دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران

دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی و افشین فرهانچی دبیرکل حزب در دهه پایانی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

حضور طولانی مدت افراد در مسئولیت ها کار درستی نیست

رئیس شورای مرکزی حزب اراده ملت از انتخاب دبیرکل جدید حزب متبوعش خبر داد و گفت: دیگر تمایلی برای پذیرش این سِمت نداشتم.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران شد

آخرین جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور اکثریت اعضاء و ریاست دکتر احمد حکیمی پور برگزار شد.

افشین فرهانچی کیست؟

دبیرکل جدید حزب اراده ملت ایران متولد سال 1349 در شهر همدان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا است.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 23منتشر شد

پرونده اصلی این شماره به بررسی کتاب خاطرات مهندس پوری­ حسینی (آدم کسی نبودن!)، رئیس اسبق سازمان خصوصی­ سازی تخصیص یافته است.

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود،

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهل و پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس