0 921 دوشنبه 25 بهمن 10:48 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3248
تا کنون عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم

رضوان سلماسی عضو سابق شورای شهر همدان در گفتگو با اراده ملت

تا کنون عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم

سرکار خانم رضوان سلماسی در دور پنجم از اعضا اصلی شورای شهر همدان بودند و مدت سه سال ریاست کمیسیون فرهنگی و یک سال ریاست مرکز مطالعات شورا ر ا بر عهده داشتند. ایشان برای دور ششم شورای شهر نیز نامزد بودند که از راهیابی به این شورا بازماندند. بعد از فارغ شدن از مسئولیت شورا ایشان مجددا در حوزه های محیط زیست و ترویج ورزش فعال شده اند.

خانم سلماسی ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. ارزیابی شما از شورای جدید شهر همدان چیست؟

با تشکر. من از نظر رابطه کاری و قسمت هایی که علاقه دارم و دنبال میکنم خدمت شما عرض میکنم. با توجه به شعارهایی که شورای جدید دارد (حفظ محیط زیست، طرح جامع شهری، حفظ بافت تاریخی) بازخورد چشم گیری از عملکرد چند ماه شورا نداشته ایم و حتی در برخی موارد همچون گازکشی منطقه گنج نامه یا تخریب باغات پردیس و خیابان کشی ها عملکردی بر خلاف این شعارها را شاهد بوده ایم. در کل با توجه به میزان مصوبات و پیگیری های بعمل آمده، عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم.

شما فرایند انتخاب شهردار را چگونه می بینید؟

انتخاب سرپرست جدید برای شهرداری کار اشتباهی بود که شهرداری و شورای شهر را به چالش بزرگی کشید در حالیکه میتوانستند شهردار مستقر را به عنوان سرپرست معرفی کنند تا شهردار جدید رسما انتخاب شود. انتخاب شهردار جدید نسبت به گزینه های روی میز که افرادی با توانایی مدیریت شهری بالا و برنامه های خوب و جامع بودند، دور از انتظار بود. خود شورا افرادی که گزینه شهرداری بودند را دعوت کرده و از آنها برنامه خواسته بود؛ نه اینکه خودشان بیایند، بنابراین خیلی زود و بدون توجه به سایر گزینه ها و برنامه ها شهردار فعلی انتخاب شد.

آیا گمان میکنید شهردار جدید برای شهر مفید است؟

شهردار جدید انسان پر تلاش و سخت کوشی است اما عدم تسلط به اوضاع شهر و تجربه مدیریت شهری کار را برای ایشان سخت کرده و زمان زیادی میبرد تا بتواند به اوضاع شهر مسلط شوند که این امر به نفع شهر نیست. البته اگر بتوانند با کارمندان و مدیران خود ارتباط خوبی برقرار کند در کنترل و پیشرفت شهر میتواند موثر باشد.

با توجه به تجربه ای که شما پیدا کرده اید، روند کلی حرکت شورای شهر را طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

مهمترین مشکل ما نداشتن برنامه ریزی، مطالعه و پیگیری است. در شورا سه وظیفه اصلی انتخاب شهردار، سیاست گذاری و نظارت است که انتخاب شهردار باید براساس چشم انداز بلند و کوتاه مدت شهر باشد. ابتدا باید برای شهر یک چشم انداز بلند مدت تعریف شود و چشم انداز کوتاه مدت را هم شورای هر دوره تعریف کند. تا خود شورا و دستگاه اجرایی بر اساس این چشم انداز برنامه ریزی و ایفای نقش کنند. ولی در حال حاضر اصلی ترین کار شورا جابه جایی افراد شده است و با توجه به وقت صرف شده در این امر، شورا از وظایف اصلی خود باز می ماند. در شورای پنجم هدف گذاری نداشتیم و هر عضوی دنبال اهداف شخصی و علایق خود در شورای شهر بود. شوراها تاکنون روند مشخص و هدف کلی نداشتند و در هر دوره اعضا هدف هایی که عمدتا شخصی و علایق خود بود را دنبال میکردند.

 

برچسب ها رضوان سلماسی شورای شهر همدان حاما

آخرین اخبار

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود، وعده هایی که عموما حول مسائل اقتصادی می گشتند.

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهلو پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران /فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهیم

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 22منتشر شد

داعش به تنهایی جسارت تعرض به ایران را ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: امنیت، نیازی اساسی است که همچون آب‌ و غذا در ردیف محصولات استراتژیک هر کشوری تعریف می شود. جامعه ‌بدون امنیت، اجتماعی خالی از نیروهای توانمند و پر از ناامیدی است. جنگ ها و سایر حرکت های نظامی، ترور های کور و هدفمند، اعمال شرورانه و... می تواند ناامنی را تشدید و پایدار کند.

بحران آلودگی هوا از مداخله خارجی تا مدیریت داخلی

اراده ملت، فائزه صدر: شهروندان در زمستانی بدون برف، با آلاینده ها و شایعات محاصره شده اند. اخباری مبنی بر مداخله خارجی در تغییرات اقلیمی، استفاده از تکنولوژی هارپ، ربودن ابرها و... فضای مجازی را درنوردیده و بر هراس از خشکسالی پیش رو افزوده است.

حزب اراده ملت حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد

اعضای دفتر سیاسی حاما حادثه فجیع و حوادث مشابهی که فرومایه و حقیر، جان شهروندان را نشانه می‌رود و مردم بی گناه و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، بشدت محکوم کردند.

پیام فیض برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد

پیام فیض دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح و عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شد.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس