0 491 دوشنبه 25 بهمن 10:48 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3248
تا کنون عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم

رضوان سلماسی عضو سابق شورای شهر همدان در گفتگو با اراده ملت

تا کنون عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم

سرکار خانم رضوان سلماسی در دور پنجم از اعضا اصلی شورای شهر همدان بودند و مدت سه سال ریاست کمیسیون فرهنگی و یک سال ریاست مرکز مطالعات شورا ر ا بر عهده داشتند. ایشان برای دور ششم شورای شهر نیز نامزد بودند که از راهیابی به این شورا بازماندند. بعد از فارغ شدن از مسئولیت شورا ایشان مجددا در حوزه های محیط زیست و ترویج ورزش فعال شده اند.

خانم سلماسی ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. ارزیابی شما از شورای جدید شهر همدان چیست؟

با تشکر. من از نظر رابطه کاری و قسمت هایی که علاقه دارم و دنبال میکنم خدمت شما عرض میکنم. با توجه به شعارهایی که شورای جدید دارد (حفظ محیط زیست، طرح جامع شهری، حفظ بافت تاریخی) بازخورد چشم گیری از عملکرد چند ماه شورا نداشته ایم و حتی در برخی موارد همچون گازکشی منطقه گنج نامه یا تخریب باغات پردیس و خیابان کشی ها عملکردی بر خلاف این شعارها را شاهد بوده ایم. در کل با توجه به میزان مصوبات و پیگیری های بعمل آمده، عملکرد بیرونی نتیجه بخشی را ندیده ایم.

شما فرایند انتخاب شهردار را چگونه می بینید؟

انتخاب سرپرست جدید برای شهرداری کار اشتباهی بود که شهرداری و شورای شهر را به چالش بزرگی کشید در حالیکه میتوانستند شهردار مستقر را به عنوان سرپرست معرفی کنند تا شهردار جدید رسما انتخاب شود. انتخاب شهردار جدید نسبت به گزینه های روی میز که افرادی با توانایی مدیریت شهری بالا و برنامه های خوب و جامع بودند، دور از انتظار بود. خود شورا افرادی که گزینه شهرداری بودند را دعوت کرده و از آنها برنامه خواسته بود؛ نه اینکه خودشان بیایند، بنابراین خیلی زود و بدون توجه به سایر گزینه ها و برنامه ها شهردار فعلی انتخاب شد.

آیا گمان میکنید شهردار جدید برای شهر مفید است؟

شهردار جدید انسان پر تلاش و سخت کوشی است اما عدم تسلط به اوضاع شهر و تجربه مدیریت شهری کار را برای ایشان سخت کرده و زمان زیادی میبرد تا بتواند به اوضاع شهر مسلط شوند که این امر به نفع شهر نیست. البته اگر بتوانند با کارمندان و مدیران خود ارتباط خوبی برقرار کند در کنترل و پیشرفت شهر میتواند موثر باشد.

با توجه به تجربه ای که شما پیدا کرده اید، روند کلی حرکت شورای شهر را طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

مهمترین مشکل ما نداشتن برنامه ریزی، مطالعه و پیگیری است. در شورا سه وظیفه اصلی انتخاب شهردار، سیاست گذاری و نظارت است که انتخاب شهردار باید براساس چشم انداز بلند و کوتاه مدت شهر باشد. ابتدا باید برای شهر یک چشم انداز بلند مدت تعریف شود و چشم انداز کوتاه مدت را هم شورای هر دوره تعریف کند. تا خود شورا و دستگاه اجرایی بر اساس این چشم انداز برنامه ریزی و ایفای نقش کنند. ولی در حال حاضر اصلی ترین کار شورا جابه جایی افراد شده است و با توجه به وقت صرف شده در این امر، شورا از وظایف اصلی خود باز می ماند. در شورای پنجم هدف گذاری نداشتیم و هر عضوی دنبال اهداف شخصی و علایق خود در شورای شهر بود. شوراها تاکنون روند مشخص و هدف کلی نداشتند و در هر دوره اعضا هدف هایی که عمدتا شخصی و علایق خود بود را دنبال میکردند.

 

برچسب ها رضوان سلماسی شورای شهر همدان حاما

آخرین اخبار

حزب را در حزب الله محدود کرده اند

اراده ملت، فائزه صدر: یکی از کارکردهای مهم احزاب ایجاد پیوند های اجتماعی است. احزاب، انجمن ها و تشکل های مدنی با کارکردهایی که دارند

ریشه تقابل حاکمیت در برابر مردم از خود حق پنداری قدرت نشأت گرفته است

اراده ملت، فائزه صدر: مهدی باقری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی اخیرا اعلام کرد:

لازم است کنش و واکنش‌های مابین حکومت و مردم در ریل و بستر آرام و کم تنش قرار گیرد

جناب آقای دکتر حکیمی پور، ممنون از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید. در مورد اعتراضات اخیر که بیش از چندین هفته است در کشور رخ‌داده است، تحلیل شما چیست؟

فریدون مجلسی، نویسنده و دیپلمات پیشین در گفت و گو با اراده ملت عنوان کرد:

این روزها در رسانه ملی شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تجمعات و تظاهرات حامیان حاکمیت هستیم.

تمام دانش‌های مورد نیاز برای رویارویی با جوانان در کارشناسان فقهی و نظامی جمع نشده است

بیش از یک ماه کشور شاهد وقایعی متفاوت بود که با عناوینی چون اعتراض، اغتشاش، ناآرامی، تجمع، جنبش یا شورش معرفی می‌شوند.

جنبش بدون خشونت راه بهتری برای رسیدن به اهداف است

پرسش و پاسخ با شمس افرازی زاده، رییس دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران

امروز وقت خواندن سرود سلام فرمانده نیست

اراده ملت، فائزه صدر: اعتراضات اجتماعی مردم ایران که در پی واکنش به مرگ مهسا امینی آغاز شده بود، سومین هفته خود را پشت سر گذاشت.

هواداران حکومت محدودیتی در برگزاری تجمعات ندارند

اراده ملت، فائزه صدر: هفته‌ها است تجمعات اعتراضی گسترده‌ای در سرتاسر کشور برپا می‌شود. سرکوب و برخورد نیروهای نظامی و انتظامی با معترضان نشان می‌دهد حاکمیت این اعتراضات را مشروع و قانونی نمی‌داند.

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

هر کسی از ظن خود شد یار من

پرسش و پاسخ با افشین فرهانچی، قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت ایران

اخبار روز