0 741 چهارشنبه 5 مرداد 04:25 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3333
مداخله ادارات در امور روستاها اصلی‌ترین مشکل ماست

علی حیدری، رئیس شورای روستا کهریز بغازی و عضو سابق شورای شهرستان رزن در گفت‌وگو با اراده ملت عنوان کرد:

مداخله ادارات در امور روستاها اصلی‌ترین مشکل ماست

کهریز بغازی روستای کوچکی است واقع در ده کیلومتری شمال دمق با بیش از دویست خانوار و جمعیتی بالغ‌بر هزار و پنجاه نفر. اکثراً سکنه آن کشاورز هستند و بقیه نیز به دامداری و کاسبی مشغول‌اند. البته تعداد معدودی از اهالی نیز کارمند می‌باشند.

مشکلات روستاییان کشور این روزها بیشتر چیست؟
روستاهای کشور و روستائیان مشکلات زیادی دارند. از مسئله کمبود آب گرفته تا مسائل مربوط به مسکن و بقیه چیزها اما خیلی واضح بخواهم بگویم مداخله ادارات و سازمان‌های گوناگون در مسائل روستا بزرگ‌ترین مشکلات روستا محسوب می‌شود.

امسال ارز 4200 تومانی حذف شد و به دنبال آن افزایش قیمت نهادهای دامی را داشتیم، این مسئله چه تأثیری در معیشت دامداران و دهقانان گذاشته است؟
امسال دولت و مجلس نه‌تنها ارز ترجیحی را حذف کرده‌اند بلکه اصلاً نمی‌خواهد بگذارند که مسئله به شیوه دیگری هم حل شود. اگر صادرات و قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی آزاد باشد، دامداری که کل عمر خود را صرف همین شغل کرده و مهارت دیگری ندارد با افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد. اما در حال حاضر علی‌رغم اینکه ارز ترجیحی برداشته‌شده است اما با مداخله دولت و قیمت‌گذاری اجباری برای محصولات دامی و کشاورزی، دامداری و کشاورزی نابودشده و به‌زودی شاهد برچیده شدن این  صنعت و کشاورزی از کشورمان هستیم.
ما انتظار داریم اگر حمایت در قالب تأمین نهاده‌های دامی یا بذر و کود صورت نمی‌گیرد و قیمت این محصولات بر اساس بازار تعیین می‌شود، متقابلاً نیز قیمت‌گذاری محصولات دامی و کشاورزی نیز بدون مداخله باشد.

شوراهای روستایی در این میان با توجه‌ به افزایش قیمت‌ها و کمبود آب چه تدابیر و راهکارهایی می‌توانند انجام دهند؟
شوراهای روستایی و حتی شوراهای بخش در جایگاهی قرار نگرفته‌اند که برای حل این جنس از مشکلات ارائه طریق کنند. گاهی اگر طرحی نیز از طرف نخبگان روستایی ارائه می‌شود با کم‌محلی و بی‌توجهی متولیان روبرو می‌شود. از طرفی مسیر و مکانیسم مشخصی نیز برای دریافت و اجرا این طرح‌ها وجود ندارد. اصلاً معلوم نیست که اگر طرحی نوشته شود باید به کجا ارائه شود و چه کسی متولی اجرا آن خواهد بود.
در سال‌های اولی که شوراهای روستایی شکل گرفتند امید زیادی به آن‌ها وجود داشت تا بتوانند با مشارکت روستائیان در راستای توسعه روستایی گام بردارند. اما در ادامه معلوم شد که دولت کماکان فعال مایشا در حوزه توسعه روستایی است و نمی‌خواهد در این موضوع آقابالاسر یا شریکی برای خود داشته باشد. لذا خیلی سریع شوراهای روستایی به حاشیه رانده شدند و الان کارکرد چندان مشخصی ندارند و بیشتر نقش نامه‌بر را در روستاها ایفا می‌کنند.
 

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب کهریز بغازی

آخرین اخبار

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود، وعده هایی که عموما حول مسائل اقتصادی می گشتند.

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهلو پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران /فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهیم

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 22منتشر شد

داعش به تنهایی جسارت تعرض به ایران را ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: امنیت، نیازی اساسی است که همچون آب‌ و غذا در ردیف محصولات استراتژیک هر کشوری تعریف می شود. جامعه ‌بدون امنیت، اجتماعی خالی از نیروهای توانمند و پر از ناامیدی است. جنگ ها و سایر حرکت های نظامی، ترور های کور و هدفمند، اعمال شرورانه و... می تواند ناامنی را تشدید و پایدار کند.

بحران آلودگی هوا از مداخله خارجی تا مدیریت داخلی

اراده ملت، فائزه صدر: شهروندان در زمستانی بدون برف، با آلاینده ها و شایعات محاصره شده اند. اخباری مبنی بر مداخله خارجی در تغییرات اقلیمی، استفاده از تکنولوژی هارپ، ربودن ابرها و... فضای مجازی را درنوردیده و بر هراس از خشکسالی پیش رو افزوده است.

حزب اراده ملت حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد

اعضای دفتر سیاسی حاما حادثه فجیع و حوادث مشابهی که فرومایه و حقیر، جان شهروندان را نشانه می‌رود و مردم بی گناه و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، بشدت محکوم کردند.

پیام فیض برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد

پیام فیض دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح و عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شد.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس