0 835 سه شنبه 17 اسفند 12:17 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3276
انسجام لازم در شوراهای شهر وجود ندارد

سجاد نیازی پور عضو اراده ملت در گفتگو با اراده ملت

انسجام لازم در شوراهای شهر وجود ندارد

سجاد نیازی‌پور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی سیستم و متولد شهر فیروزان است. وی کاندیدای دوره ششم شورای شهر فیروزان بود که به شورا راه نیافت. ایشان از فعالین سیاسی و اجتماعی منطقه هستند و در حال حاضر به‌عنوان مدیرعامل یک شرکت پیمانکاری مشغول فعالیت هستند.

ارزیابی شما از شورای جدید شهر فیروزان چیست؟
باتوجه‌به اینکه در شهر فیروزان اعضای شورا ۵ نفر هستند اولویت اصلی ایشان به دست گرفتن اکثریت شورا و تشکیل تیمی در همین راستا بوده است چراکه تیمی که سه نفر یا بیشتر داشته باشد می‌تواند شورا را مدیریت کند و فرد یا دو نفر دیگر عملاً کنار گذاشته می‌شوند. در این دوره هم تا کنون فقط درگیر همین مسئله بوده‌اند و تاکنون به هیچ‌یک از قول‌ها و برنامه‌های خود عمل نکرده‌اند.
فرایند انتخاب شهردار را چگونه می‌بینید؟
شهردار دوره قبل در پست خود ابقا شدند. ایشان با دو نفر از اعضای شورا نسبت فامیلی دارد و بدون برنامه و طرحی جدیدی مجدداً انتخاب شدند و اخیراً نیز استعفا خود را از این مسئولیت اعلام کرده‌اند و لذا شورا ملزم می‌گردد که فرد دیگری را برای شهرداری انتخاب نماید. 
آیا ایشان را برای شهر مفید می‌دانید؟
ایشان تجربه و سواد مدیریت شهری و حتی اداره کردن جلسات و طرح‌های ارائه‌شده را ندارند. از شهرداری که پس از گذشت چهار سال تازه از دانشگاه با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل شده است انتظار بیش از این نمی‌توان داشت نه‌تنها من که اکثریت مردم ایشان را به‌عنوان شهردار قبول نداشتند چراکه در شهر حتی برای انجام کاره‌ای روزمره شهری با مشکل مواجه هستند.
آیا خود شما برای این مسئولیت (شهرداری) آمادگی داشتید؟
بلی، من یکی از نامزدهای شهرداری بودم و گرچه جوان هستم ولی به علت شناخت دقیق از منطقه و سابقه کارم خود را مناسب این مسئولیت می‌دانم. برای ارتقا جایگاه شهر طرح‌هایی را نیز داشتم مثلاً باتوجه‌به موقعیت شهر و حجم زیاد مسافران عبوری از شهر ایجاد سرویس‌های بهداشتی، ایجاد پمپ گاز طبیعی، ایجاد گلخانه برای تأمین گل فضای سبز شهر، ارتقا وضعیت بهداشتی و درمانی و ... بود.
شما روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه می‌بینید؟
متأسفانه در شورای شهر فیروزان انسجام وجود ندارد. در چهار سال گذشته هیچ حرکتی حتی رنگ کردن جداول شهری و ایجاد بازسازی فضای سبز را نداشتیم و امسال هم پس از گذشت چندین ماه هنوز حرکتی از سوی شورا و شهرداری ندیده‌ایم و دوستان شورا کماکان منتظر طرح تفصیلی هستند. 
 

برچسب ها حاما شوراشهر سجاد نیازی پور

آخرین اخبار

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

اعتقادی به کاندیدای پنهان و چراغ خاموش ندارم

ایلنا: با توجه به تغییرات صورت گرفته در جبهه اصلاحات، به نظر شما قرار است شکل جدیدی از فعالیت و ساماندهی را در این جبهه شاهد باشیم؟

حکمرانی حزبی مهم ترین مطالبه احزاب کشور است

فعالیت احزاب در ذیل حکمرانی حزبی قابل‌تحقق است. در واقع تا زمانی که ارتباط تعریف شده‌ای بین قانون احزاب و قانون انتخابات برقرار نشود، احزاب به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت.

اخبار روز