0 1052 سه شنبه 17 اسفند 12:17 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3276
انسجام لازم در شوراهای شهر وجود ندارد

سجاد نیازی پور عضو اراده ملت در گفتگو با اراده ملت

انسجام لازم در شوراهای شهر وجود ندارد

سجاد نیازی‌پور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی سیستم و متولد شهر فیروزان است. وی کاندیدای دوره ششم شورای شهر فیروزان بود که به شورا راه نیافت. ایشان از فعالین سیاسی و اجتماعی منطقه هستند و در حال حاضر به‌عنوان مدیرعامل یک شرکت پیمانکاری مشغول فعالیت هستند.

ارزیابی شما از شورای جدید شهر فیروزان چیست؟
باتوجه‌به اینکه در شهر فیروزان اعضای شورا ۵ نفر هستند اولویت اصلی ایشان به دست گرفتن اکثریت شورا و تشکیل تیمی در همین راستا بوده است چراکه تیمی که سه نفر یا بیشتر داشته باشد می‌تواند شورا را مدیریت کند و فرد یا دو نفر دیگر عملاً کنار گذاشته می‌شوند. در این دوره هم تا کنون فقط درگیر همین مسئله بوده‌اند و تاکنون به هیچ‌یک از قول‌ها و برنامه‌های خود عمل نکرده‌اند.
فرایند انتخاب شهردار را چگونه می‌بینید؟
شهردار دوره قبل در پست خود ابقا شدند. ایشان با دو نفر از اعضای شورا نسبت فامیلی دارد و بدون برنامه و طرحی جدیدی مجدداً انتخاب شدند و اخیراً نیز استعفا خود را از این مسئولیت اعلام کرده‌اند و لذا شورا ملزم می‌گردد که فرد دیگری را برای شهرداری انتخاب نماید. 
آیا ایشان را برای شهر مفید می‌دانید؟
ایشان تجربه و سواد مدیریت شهری و حتی اداره کردن جلسات و طرح‌های ارائه‌شده را ندارند. از شهرداری که پس از گذشت چهار سال تازه از دانشگاه با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل شده است انتظار بیش از این نمی‌توان داشت نه‌تنها من که اکثریت مردم ایشان را به‌عنوان شهردار قبول نداشتند چراکه در شهر حتی برای انجام کاره‌ای روزمره شهری با مشکل مواجه هستند.
آیا خود شما برای این مسئولیت (شهرداری) آمادگی داشتید؟
بلی، من یکی از نامزدهای شهرداری بودم و گرچه جوان هستم ولی به علت شناخت دقیق از منطقه و سابقه کارم خود را مناسب این مسئولیت می‌دانم. برای ارتقا جایگاه شهر طرح‌هایی را نیز داشتم مثلاً باتوجه‌به موقعیت شهر و حجم زیاد مسافران عبوری از شهر ایجاد سرویس‌های بهداشتی، ایجاد پمپ گاز طبیعی، ایجاد گلخانه برای تأمین گل فضای سبز شهر، ارتقا وضعیت بهداشتی و درمانی و ... بود.
شما روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه می‌بینید؟
متأسفانه در شورای شهر فیروزان انسجام وجود ندارد. در چهار سال گذشته هیچ حرکتی حتی رنگ کردن جداول شهری و ایجاد بازسازی فضای سبز را نداشتیم و امسال هم پس از گذشت چندین ماه هنوز حرکتی از سوی شورا و شهرداری ندیده‌ایم و دوستان شورا کماکان منتظر طرح تفصیلی هستند. 
 

برچسب ها حاما شوراشهر سجاد نیازی پور

آخرین اخبار

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود، وعده هایی که عموما حول مسائل اقتصادی می گشتند.

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهلو پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران /فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهیم

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 22منتشر شد

داعش به تنهایی جسارت تعرض به ایران را ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: امنیت، نیازی اساسی است که همچون آب‌ و غذا در ردیف محصولات استراتژیک هر کشوری تعریف می شود. جامعه ‌بدون امنیت، اجتماعی خالی از نیروهای توانمند و پر از ناامیدی است. جنگ ها و سایر حرکت های نظامی، ترور های کور و هدفمند، اعمال شرورانه و... می تواند ناامنی را تشدید و پایدار کند.

بحران آلودگی هوا از مداخله خارجی تا مدیریت داخلی

اراده ملت، فائزه صدر: شهروندان در زمستانی بدون برف، با آلاینده ها و شایعات محاصره شده اند. اخباری مبنی بر مداخله خارجی در تغییرات اقلیمی، استفاده از تکنولوژی هارپ، ربودن ابرها و... فضای مجازی را درنوردیده و بر هراس از خشکسالی پیش رو افزوده است.

حزب اراده ملت حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد

اعضای دفتر سیاسی حاما حادثه فجیع و حوادث مشابهی که فرومایه و حقیر، جان شهروندان را نشانه می‌رود و مردم بی گناه و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، بشدت محکوم کردند.

پیام فیض برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد

پیام فیض دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح و عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شد.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس