0 449 سه شنبه 17 اسفند 12:17 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3276
انسجام لازم در شوراهای شهر وجود ندارد

سجاد نیازی پور عضو اراده ملت در گفتگو با اراده ملت

انسجام لازم در شوراهای شهر وجود ندارد

سجاد نیازی‌پور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی سیستم و متولد شهر فیروزان است. وی کاندیدای دوره ششم شورای شهر فیروزان بود که به شورا راه نیافت. ایشان از فعالین سیاسی و اجتماعی منطقه هستند و در حال حاضر به‌عنوان مدیرعامل یک شرکت پیمانکاری مشغول فعالیت هستند.

ارزیابی شما از شورای جدید شهر فیروزان چیست؟
باتوجه‌به اینکه در شهر فیروزان اعضای شورا ۵ نفر هستند اولویت اصلی ایشان به دست گرفتن اکثریت شورا و تشکیل تیمی در همین راستا بوده است چراکه تیمی که سه نفر یا بیشتر داشته باشد می‌تواند شورا را مدیریت کند و فرد یا دو نفر دیگر عملاً کنار گذاشته می‌شوند. در این دوره هم تا کنون فقط درگیر همین مسئله بوده‌اند و تاکنون به هیچ‌یک از قول‌ها و برنامه‌های خود عمل نکرده‌اند.
فرایند انتخاب شهردار را چگونه می‌بینید؟
شهردار دوره قبل در پست خود ابقا شدند. ایشان با دو نفر از اعضای شورا نسبت فامیلی دارد و بدون برنامه و طرحی جدیدی مجدداً انتخاب شدند و اخیراً نیز استعفا خود را از این مسئولیت اعلام کرده‌اند و لذا شورا ملزم می‌گردد که فرد دیگری را برای شهرداری انتخاب نماید. 
آیا ایشان را برای شهر مفید می‌دانید؟
ایشان تجربه و سواد مدیریت شهری و حتی اداره کردن جلسات و طرح‌های ارائه‌شده را ندارند. از شهرداری که پس از گذشت چهار سال تازه از دانشگاه با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل شده است انتظار بیش از این نمی‌توان داشت نه‌تنها من که اکثریت مردم ایشان را به‌عنوان شهردار قبول نداشتند چراکه در شهر حتی برای انجام کاره‌ای روزمره شهری با مشکل مواجه هستند.
آیا خود شما برای این مسئولیت (شهرداری) آمادگی داشتید؟
بلی، من یکی از نامزدهای شهرداری بودم و گرچه جوان هستم ولی به علت شناخت دقیق از منطقه و سابقه کارم خود را مناسب این مسئولیت می‌دانم. برای ارتقا جایگاه شهر طرح‌هایی را نیز داشتم مثلاً باتوجه‌به موقعیت شهر و حجم زیاد مسافران عبوری از شهر ایجاد سرویس‌های بهداشتی، ایجاد پمپ گاز طبیعی، ایجاد گلخانه برای تأمین گل فضای سبز شهر، ارتقا وضعیت بهداشتی و درمانی و ... بود.
شما روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه می‌بینید؟
متأسفانه در شورای شهر فیروزان انسجام وجود ندارد. در چهار سال گذشته هیچ حرکتی حتی رنگ کردن جداول شهری و ایجاد بازسازی فضای سبز را نداشتیم و امسال هم پس از گذشت چندین ماه هنوز حرکتی از سوی شورا و شهرداری ندیده‌ایم و دوستان شورا کماکان منتظر طرح تفصیلی هستند. 
 

برچسب ها حاما شوراشهر سجاد نیازی پور

آخرین اخبار

حزب را در حزب الله محدود کرده اند

اراده ملت، فائزه صدر: یکی از کارکردهای مهم احزاب ایجاد پیوند های اجتماعی است. احزاب، انجمن ها و تشکل های مدنی با کارکردهایی که دارند

ریشه تقابل حاکمیت در برابر مردم از خود حق پنداری قدرت نشأت گرفته است

اراده ملت، فائزه صدر: مهدی باقری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی اخیرا اعلام کرد:

لازم است کنش و واکنش‌های مابین حکومت و مردم در ریل و بستر آرام و کم تنش قرار گیرد

جناب آقای دکتر حکیمی پور، ممنون از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید. در مورد اعتراضات اخیر که بیش از چندین هفته است در کشور رخ‌داده است، تحلیل شما چیست؟

فریدون مجلسی، نویسنده و دیپلمات پیشین در گفت و گو با اراده ملت عنوان کرد:

این روزها در رسانه ملی شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تجمعات و تظاهرات حامیان حاکمیت هستیم.

تمام دانش‌های مورد نیاز برای رویارویی با جوانان در کارشناسان فقهی و نظامی جمع نشده است

بیش از یک ماه کشور شاهد وقایعی متفاوت بود که با عناوینی چون اعتراض، اغتشاش، ناآرامی، تجمع، جنبش یا شورش معرفی می‌شوند.

جنبش بدون خشونت راه بهتری برای رسیدن به اهداف است

پرسش و پاسخ با شمس افرازی زاده، رییس دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران

امروز وقت خواندن سرود سلام فرمانده نیست

اراده ملت، فائزه صدر: اعتراضات اجتماعی مردم ایران که در پی واکنش به مرگ مهسا امینی آغاز شده بود، سومین هفته خود را پشت سر گذاشت.

هواداران حکومت محدودیتی در برگزاری تجمعات ندارند

اراده ملت، فائزه صدر: هفته‌ها است تجمعات اعتراضی گسترده‌ای در سرتاسر کشور برپا می‌شود. سرکوب و برخورد نیروهای نظامی و انتظامی با معترضان نشان می‌دهد حاکمیت این اعتراضات را مشروع و قانونی نمی‌داند.

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

هر کسی از ظن خود شد یار من

پرسش و پاسخ با افشین فرهانچی، قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت ایران

اخبار روز