0 738 دوشنبه 25 بهمن 11:01 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3249
هنوز حاشیه ها بر شورا غالب است

منیر مرتضوی عضو سابق شورای شهر فرخ شهر در گفتگو با اراده ملت

هنوز حاشیه ها بر شورا غالب است

منیر مرتضوی دانش آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری است. ایشان در اواخر دوره پنجم شورای شهر فرخ شهر توانست بعنوان عضو اصلی وارد شورا شود. وی در دور ششم انتخابات شوراها مجددا بعنوان عضو علی البدل شورا انتخاب شده است.

سرکار خانم مرتضوی ارزیابی شما از شورای جدید شهرفرخ شهر چیست؟

اعضا شورای شهر جدید پس از گذشت هشت ماه هنوز به دنبال مسائل حاشیه ای شورا هستند و طرح ها و برنامه هایی که در حال اجرا می باشد طرح و برنامه ناتمام  شورای  قبل است. هنوز نقطه عطف و روشنی از شورای جدید به چشم نمیخورد.

فرایند انتخاب شهردار را چگونه بود؟

شهردار قبلی فرخ شهر در پست خود ابقا شد با اینکه سه نفر از اعضا شورا با انتخاب ایشان مخالف بودند اما چون گزینه دیگری برای شهرداری وجود نداشت و با دخالت مردم که شهردار را فردی توانمند میدانستند مجبور به انتخاب ایشان شدند.

خانم مرتضوی آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟

 ایشان زمانی که در دوره قبل انتخاب شدند با حاشیه هایی روبه رو شدند که خوشبختانه توانستند از آنها عبور کتند. ایشان فرد فعال و موفقی در عرصه مدیریت شهری هستند. با توجه به حوزه تحصلی ایشان که مسائل مالی و اقتصادی است و در همین زمینه مسلط به امور مالی شهرداری هستند؛ فعالیت زیادی دارند و همین باعث رضایت ساکنین فرخ شهر شده است.

با توجه به اینکه شما در دور قبل نیز در شورا حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

در دوره قبل ما به شدت به ارائه طرح اصرار داشتیم چون کارهایی در سطح شهر بدون طرح از دوره های قبل به صورت نیمه کار رها شده و کسی هم مسئولیت اجرا و اتمام آن را نمی پذیرید در دوره قبل طرح هایی که ارائه شد طرح های عمرانی و مناسب سازی شهر برای اقشار مختلف جامعه بود. اما متاسفانه روند کلی شورا به صورت یک پارچه و منسجم نیست که این مسئله باعث عدم پیشرفت در شهر میشود.

برچسب ها فرخ شهر منیر مرتضوی حاما

آخرین اخبار

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

اعتقادی به کاندیدای پنهان و چراغ خاموش ندارم

ایلنا: با توجه به تغییرات صورت گرفته در جبهه اصلاحات، به نظر شما قرار است شکل جدیدی از فعالیت و ساماندهی را در این جبهه شاهد باشیم؟

حکمرانی حزبی مهم ترین مطالبه احزاب کشور است

فعالیت احزاب در ذیل حکمرانی حزبی قابل‌تحقق است. در واقع تا زمانی که ارتباط تعریف شده‌ای بین قانون احزاب و قانون انتخابات برقرار نشود، احزاب به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت.

اخبار روز