0 897 دوشنبه 25 بهمن 11:01 دسته مطلب :ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس کد مطلب : 3249
هنوز حاشیه ها بر شورا غالب است

منیر مرتضوی عضو سابق شورای شهر فرخ شهر در گفتگو با اراده ملت

هنوز حاشیه ها بر شورا غالب است

منیر مرتضوی دانش آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری است. ایشان در اواخر دوره پنجم شورای شهر فرخ شهر توانست بعنوان عضو اصلی وارد شورا شود. وی در دور ششم انتخابات شوراها مجددا بعنوان عضو علی البدل شورا انتخاب شده است.

سرکار خانم مرتضوی ارزیابی شما از شورای جدید شهرفرخ شهر چیست؟

اعضا شورای شهر جدید پس از گذشت هشت ماه هنوز به دنبال مسائل حاشیه ای شورا هستند و طرح ها و برنامه هایی که در حال اجرا می باشد طرح و برنامه ناتمام  شورای  قبل است. هنوز نقطه عطف و روشنی از شورای جدید به چشم نمیخورد.

فرایند انتخاب شهردار را چگونه بود؟

شهردار قبلی فرخ شهر در پست خود ابقا شد با اینکه سه نفر از اعضا شورا با انتخاب ایشان مخالف بودند اما چون گزینه دیگری برای شهرداری وجود نداشت و با دخالت مردم که شهردار را فردی توانمند میدانستند مجبور به انتخاب ایشان شدند.

خانم مرتضوی آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟

 ایشان زمانی که در دوره قبل انتخاب شدند با حاشیه هایی روبه رو شدند که خوشبختانه توانستند از آنها عبور کتند. ایشان فرد فعال و موفقی در عرصه مدیریت شهری هستند. با توجه به حوزه تحصلی ایشان که مسائل مالی و اقتصادی است و در همین زمینه مسلط به امور مالی شهرداری هستند؛ فعالیت زیادی دارند و همین باعث رضایت ساکنین فرخ شهر شده است.

با توجه به اینکه شما در دور قبل نیز در شورا حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

در دوره قبل ما به شدت به ارائه طرح اصرار داشتیم چون کارهایی در سطح شهر بدون طرح از دوره های قبل به صورت نیمه کار رها شده و کسی هم مسئولیت اجرا و اتمام آن را نمی پذیرید در دوره قبل طرح هایی که ارائه شد طرح های عمرانی و مناسب سازی شهر برای اقشار مختلف جامعه بود. اما متاسفانه روند کلی شورا به صورت یک پارچه و منسجم نیست که این مسئله باعث عدم پیشرفت در شهر میشود.

برچسب ها فرخ شهر منیر مرتضوی حاما

آخرین اخبار

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود، وعده هایی که عموما حول مسائل اقتصادی می گشتند.

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهلو پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران /فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهیم

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 22منتشر شد

داعش به تنهایی جسارت تعرض به ایران را ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: امنیت، نیازی اساسی است که همچون آب‌ و غذا در ردیف محصولات استراتژیک هر کشوری تعریف می شود. جامعه ‌بدون امنیت، اجتماعی خالی از نیروهای توانمند و پر از ناامیدی است. جنگ ها و سایر حرکت های نظامی، ترور های کور و هدفمند، اعمال شرورانه و... می تواند ناامنی را تشدید و پایدار کند.

بحران آلودگی هوا از مداخله خارجی تا مدیریت داخلی

اراده ملت، فائزه صدر: شهروندان در زمستانی بدون برف، با آلاینده ها و شایعات محاصره شده اند. اخباری مبنی بر مداخله خارجی در تغییرات اقلیمی، استفاده از تکنولوژی هارپ، ربودن ابرها و... فضای مجازی را درنوردیده و بر هراس از خشکسالی پیش رو افزوده است.

حزب اراده ملت حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد

اعضای دفتر سیاسی حاما حادثه فجیع و حوادث مشابهی که فرومایه و حقیر، جان شهروندان را نشانه می‌رود و مردم بی گناه و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، بشدت محکوم کردند.

پیام فیض برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد

پیام فیض دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح و عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شد.

ویژه منتخبین حاما در شوراها و مجلس