0 311 شنبه 14 خرداد 10:45 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3314
اقدامات دولت برای جوانان کوتاه مدت و بعضاً نمایشی است

مصاحبه با حمیدرضا قائدی مسئول کمیته جوانان حزب اراده ملت ایران

اقدامات دولت برای جوانان کوتاه مدت و بعضاً نمایشی است

جناب آقای قائدی؛ باخبر شدیم که شما به‌عنوان مسئول کمیته جوانان حزب اراده ملت ایران انتخاب‌شده‌اید. خواهش داریم برای مخاطبان ما بفرمائید که ساختار جوانان از چه سالی در حزب شکل‌گرفته است و تاکنون چه کسانی مسئولیت آن‌ها در حزب بر عهده داشته‌اند؟

جناب آقای قائدی؛ باخبر شدیم که شما به‌عنوان مسئول کمیته جوانان حزب اراده ملت ایران انتخاب‌شده‌اید. خواهش داریم برای مخاطبان ما بفرمائید که ساختار جوانان از چه سالی در حزب شکل‌گرفته است و تاکنون چه کسانی مسئولیت آن‌ها در حزب بر عهده داشته‌اند؟

ممنون از توجه شما به مسائل کمیته جوانان. در مورد این سؤال باید خدمتتان عرض کنم که تشکیلات جوانان در حزب به‌طورجدی و مشخص از ابتدای سال ۸۴ تحت عنوان سازمان جوانان و دانشجویان شکل گرفت که عملاً بخشی از نقش بازسازی تشکیلات حزب را بعد از سه سال رکود کار تشکیلاتی بر عهده داشت. این دوره که تا برگزاری کنگره چهارم حزب در تابستان سال ۸۷ ادامه یافت یکی از پربارترین دوران فعالیت جوانان حزب بود. در این مقطع مسئولیت اداره سازمان جوانان و دانشجویان حزب به‌صورت شورایی بود که افرادی مثل محمد مسیبی، مزدک تنوری، رحیم حمزه، هاشم جباری، جواد مهرایی، حامد صبوری، سیدهادی موسوی، سیدباقر اسکویی و هادی شاکری در آن حضور داشتند و در کنار تعداد قابل‌توجهی از جوانان و دانشجویان فعالیت مرتب و منظمی انجام می‌دادند ازجمله انتشار خبرنامه داخلی، طراحی وبلاگ‌های مختلف، دیدار با فعالین سیاسی طیف‌های مختلف و تبادل‌نظر با آن‌ها، دادن چند بیانیه و اطلاعیه به مناسبت‌های مختلف، جمع‌آوری و ویرایش و چاپ اسناد و جزوات و بیانیه‌های حزبی در سه نوشتار، برگزاری اردوی مختص جوانان، فعالیت مؤثر در ستاد انتخاباتی مرحوم هاشمی رفسنجانی کمک به طراحی استراتژی و اهداف و برنامه آینده حزب و کمک به تدارک و برگزاری کنگره چهارم حزب.

بعد از کنگره چهارم تا سال ۹۱ که کنگره پنجم حزب برگزار شد کماکان ساختار سازمان جوانان و دانشجویان در حزب حفظ شد که در این دوره هاشم جباری، مزدک تنوری، بیژن شاملو، شمس افرازی‌زاده بیشتر فعال بودند. بعد کنگره پنجم تا سال ۹۳ که کماکان ساختار سازمان جوانان بود و به‌صورت شورایی علاوه بر افراد فوق محسن ابراهیمی، مهران رئوف، مرجان کاووسی، مهدی الماسی و خانم نوری‌نیک امورات مربوط به جوانان و دانشجویان حزب را راهبری می‌کردند. بعد از کنگره ۹۳ ساختار جوانان و دانشجویان در قالب شاخه منسجم‌تر شد و طی انتخابات داخلی محسن ابراهیمی به‌عنوان رئیس شاخه جوانان و دانشجویان شد و تا سال ۹۶ مسئولیت با ایشان بود. در تمام این مدت فعالیت‌های مستقل جوانان و دانشجویان در زمینه برگزاری اردو، برپایی کلاسهای آموزشی، برگزاری همایش، صدور اطلاعیه، شرکت فعال در جلسات و مجموعه‌های مربوط به جوانان و دانشجویان احزاب اصلاح‌طلب، رایزنی با شخصیت‌های سیاسی و دیگر فعالیت‌های مربوطه ادامه داشت.

آقای قائدی شما ارزیابی‌تان از وضعیت فعالیت سیاسی جوانان در جامعه امروز ایران چیست؟

جوانان امروز بیش‌ازپیش با مسائل اقتصادی و معیشتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و همین امر سبب شده است اعتماد عمومی جامعه و علی‌الخصوص آینده‌سازان ایران، خدشه‌دار شود و پویایی، نشاط و تحرک احزاب و گروه‌های سیاسی نیز تحت تأثیر این بی‌اعتمادی ‌عمومی قرار بگیرد.

جناب قائدی نگاه دولت مستقر را به مسائل جوانان چگونه می‌بینید؟

نگاه دولت تفاوت چشمگیری با دولت‌های پیشین ندارد، در عمل اقداماتی که اغلب کوتاه‌مدت و بعضاً نمایشی است مشهود است. برای مثال بنگاه‌های اقتصادی و کارخانه‌ها از نیروهای حجمی که با زد و بندهای سیاسی استخدام شده‌اند رنج می‌برند و حالا دولت مکلف کرده است که مجدد اقدام به جذب نیرو کنند، این اقدام ضربه به تولید است و هزینه‌ی تولیدکننده بالا می‌رود اما در سود سازی توفیقی حاصل نمی‌شود درنتیجه قیمت مصرف‌کننده افزایش پیدا می‌کند که تورم می‌زاید و ضربه‌اش را کلیت جامعه متحمل می‌شوند.

آقای قائدی با توجه به اینکه اخیراً شما برای این مسئولیت انتخاب‌شده‌اید چه برنامه هائی کمیته جوانان برای سال 1401 دارد؟

طبق برنامه‌ای که من موقع کسب رأی اعتماد به شورای مرکزی حزب ارائه داده‌ام قصد داریم در سال جاری مجموعه اقدامات زیر را انجام دهیم:

           حضور فعال در کمیته جوانان و حوزه‌های حزبی

           مشارکت مؤثر در رسانه‌های حزبی و جوانانه پسند کردن آن‌ها

           مشارکت فعال در برنامه‌های عمومی و اختصاصی حزب

           کمک در جذب جوانان به حزب

           یادگیری و مهارت ورزی در امر سیاست و سازمان‌دهی

برچسب ها حاما حمید رضا قائدی کمیته جوانان

آخرین اخبار

حزب را در حزب الله محدود کرده اند

اراده ملت، فائزه صدر: یکی از کارکردهای مهم احزاب ایجاد پیوند های اجتماعی است. احزاب، انجمن ها و تشکل های مدنی با کارکردهایی که دارند

ریشه تقابل حاکمیت در برابر مردم از خود حق پنداری قدرت نشأت گرفته است

اراده ملت، فائزه صدر: مهدی باقری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی اخیرا اعلام کرد:

لازم است کنش و واکنش‌های مابین حکومت و مردم در ریل و بستر آرام و کم تنش قرار گیرد

جناب آقای دکتر حکیمی پور، ممنون از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید. در مورد اعتراضات اخیر که بیش از چندین هفته است در کشور رخ‌داده است، تحلیل شما چیست؟

فریدون مجلسی، نویسنده و دیپلمات پیشین در گفت و گو با اراده ملت عنوان کرد:

این روزها در رسانه ملی شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تجمعات و تظاهرات حامیان حاکمیت هستیم.

تمام دانش‌های مورد نیاز برای رویارویی با جوانان در کارشناسان فقهی و نظامی جمع نشده است

بیش از یک ماه کشور شاهد وقایعی متفاوت بود که با عناوینی چون اعتراض، اغتشاش، ناآرامی، تجمع، جنبش یا شورش معرفی می‌شوند.

جنبش بدون خشونت راه بهتری برای رسیدن به اهداف است

پرسش و پاسخ با شمس افرازی زاده، رییس دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران

امروز وقت خواندن سرود سلام فرمانده نیست

اراده ملت، فائزه صدر: اعتراضات اجتماعی مردم ایران که در پی واکنش به مرگ مهسا امینی آغاز شده بود، سومین هفته خود را پشت سر گذاشت.

هواداران حکومت محدودیتی در برگزاری تجمعات ندارند

اراده ملت، فائزه صدر: هفته‌ها است تجمعات اعتراضی گسترده‌ای در سرتاسر کشور برپا می‌شود. سرکوب و برخورد نیروهای نظامی و انتظامی با معترضان نشان می‌دهد حاکمیت این اعتراضات را مشروع و قانونی نمی‌داند.

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

هر کسی از ظن خود شد یار من

پرسش و پاسخ با افشین فرهانچی، قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت ایران

اخبار روز