0 488 سه شنبه 5 بهمن 07:33 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3197
انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پور عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با اراده ملت

انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پوردانش آموخته دکتری حقوق و علوم سیاسی عضو سابق شورای شهر تهران وی اکنون دبیر کل حزب اراده ملت ایران و مدیر مشئول فصلنامه خاطرات سیاسی می باشد.

جناب آقای حکیمی پور ارزیابی شما از شورای جدید شهر تهران چیست؟

شورای دوره جدید هم مانند شورای پنجم همه از یک لیست و یک دست هستند اما این یک دست بودن متاسفانه به همفکر بودن منجر نمیشود و همچنان شاهد اختلافات درونی که گاها به بیرون هم درز پیدا میکندهستیم. از نحوی فعالیت شورا جدید میتوان گفت که بعد از گذشت شش ماه انتظارات که وجود دارد برآورده نشده مخصوصا در زمینه درآمد پایدار شهری، ساماندهی شهرداری و... متاسفانه اختلافات همچان سرجایش هست و مانع از این میشود که اعضای شورا به وظایف خود به درستی عمل کنند

فرایند انتخاب شهرداررا چگونه بود؟

انتخاب شهردار که به ظاهر شفاف و دموکراتیک بود ولی در باطن همانند شورای دوره های قبل با لابی های پشت پرده،فشار و تصمیمات پنهان انتخاب شهردار را تحت شعاع قرار داد. هستند اعضایی که همچنان با انتخاب شهردار مخالف هستند ولی اعضای همنا همچنان با این تصمیم موافق و پافشاری میکنند.

آقای حکیمی پور آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟

شهردار فعلی از بیرون از بدنه شهرداری انتخاب شده.و از نظر بنده ما در دوره تصمیمات شتاب زده و فرصت سوزی در شهر هستیم. تا ایشان بتوانند با مسائل شهری و شهرداری آشنا بشوند زیان زیادی به شهر وارد خواهد شد چون مشکلات شهر تهران را باید با مقیاس کشوری دید. ما فعلا با مشکلات غیر مترقبه چون بارندگی و ترافیک های سنگین و ... روبه رو نشده ایم تا تصمیمات شهردار را در خصوص مدیریت شهری و چگونه گی اداره شهر در این موارد را ارزیابی کنیم.

با توجه به اینکه شما در دور قبل نیز در شورا حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

انقطاع در ترجربه یک اشتباه بزرگ است که اغلب در شوراهای شهر اتفاق می افتد باید بتوان از موازی و دوباره کاری در شورا جلو گیری کرد. وجود و شکل گیری شورا ها و نهاد شورا برای اداره و رفع مشکلات شهری و بهبود زندگی مردم خوب است .

در اغلب کلان شهر ها مانند تهران برنامه بلند مدت نوشته شده و انتصابات به قانون تبدیل میشود و نمیتوان به آنها بی اعتنا بود و شورا ها به ناچار موظف به اجرای آن هستند.از نظر بنده هر چه به جلو تر میرویم شورا ها برنامه محور تر و پاسخ گو تر میشوندو شاهد بهبود وضعیت مدیریت شهری خواهیم بود.

برچسب ها حکیمی پور حاما شورا

آخرین اخبار

حزب را در حزب الله محدود کرده اند

اراده ملت، فائزه صدر: یکی از کارکردهای مهم احزاب ایجاد پیوند های اجتماعی است. احزاب، انجمن ها و تشکل های مدنی با کارکردهایی که دارند

ریشه تقابل حاکمیت در برابر مردم از خود حق پنداری قدرت نشأت گرفته است

اراده ملت، فائزه صدر: مهدی باقری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی اخیرا اعلام کرد:

لازم است کنش و واکنش‌های مابین حکومت و مردم در ریل و بستر آرام و کم تنش قرار گیرد

جناب آقای دکتر حکیمی پور، ممنون از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید. در مورد اعتراضات اخیر که بیش از چندین هفته است در کشور رخ‌داده است، تحلیل شما چیست؟

فریدون مجلسی، نویسنده و دیپلمات پیشین در گفت و گو با اراده ملت عنوان کرد:

این روزها در رسانه ملی شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تجمعات و تظاهرات حامیان حاکمیت هستیم.

تمام دانش‌های مورد نیاز برای رویارویی با جوانان در کارشناسان فقهی و نظامی جمع نشده است

بیش از یک ماه کشور شاهد وقایعی متفاوت بود که با عناوینی چون اعتراض، اغتشاش، ناآرامی، تجمع، جنبش یا شورش معرفی می‌شوند.

جنبش بدون خشونت راه بهتری برای رسیدن به اهداف است

پرسش و پاسخ با شمس افرازی زاده، رییس دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران

امروز وقت خواندن سرود سلام فرمانده نیست

اراده ملت، فائزه صدر: اعتراضات اجتماعی مردم ایران که در پی واکنش به مرگ مهسا امینی آغاز شده بود، سومین هفته خود را پشت سر گذاشت.

هواداران حکومت محدودیتی در برگزاری تجمعات ندارند

اراده ملت، فائزه صدر: هفته‌ها است تجمعات اعتراضی گسترده‌ای در سرتاسر کشور برپا می‌شود. سرکوب و برخورد نیروهای نظامی و انتظامی با معترضان نشان می‌دهد حاکمیت این اعتراضات را مشروع و قانونی نمی‌داند.

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

هر کسی از ظن خود شد یار من

پرسش و پاسخ با افشین فرهانچی، قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت ایران

اخبار روز