0 826 سه شنبه 5 بهمن 07:33 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3197
انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پور عضو سابق شورای شهر تهران در گفتگو با اراده ملت

انتخاب شهردار ظاهرا شفاف و دموکراتیک بود!

احمد حکیمی پوردانش آموخته دکتری حقوق و علوم سیاسی عضو سابق شورای شهر تهران وی اکنون دبیر کل حزب اراده ملت ایران و مدیر مشئول فصلنامه خاطرات سیاسی می باشد.

جناب آقای حکیمی پور ارزیابی شما از شورای جدید شهر تهران چیست؟

شورای دوره جدید هم مانند شورای پنجم همه از یک لیست و یک دست هستند اما این یک دست بودن متاسفانه به همفکر بودن منجر نمیشود و همچنان شاهد اختلافات درونی که گاها به بیرون هم درز پیدا میکندهستیم. از نحوی فعالیت شورا جدید میتوان گفت که بعد از گذشت شش ماه انتظارات که وجود دارد برآورده نشده مخصوصا در زمینه درآمد پایدار شهری، ساماندهی شهرداری و... متاسفانه اختلافات همچان سرجایش هست و مانع از این میشود که اعضای شورا به وظایف خود به درستی عمل کنند

فرایند انتخاب شهرداررا چگونه بود؟

انتخاب شهردار که به ظاهر شفاف و دموکراتیک بود ولی در باطن همانند شورای دوره های قبل با لابی های پشت پرده،فشار و تصمیمات پنهان انتخاب شهردار را تحت شعاع قرار داد. هستند اعضایی که همچنان با انتخاب شهردار مخالف هستند ولی اعضای همنا همچنان با این تصمیم موافق و پافشاری میکنند.

آقای حکیمی پور آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟

شهردار فعلی از بیرون از بدنه شهرداری انتخاب شده.و از نظر بنده ما در دوره تصمیمات شتاب زده و فرصت سوزی در شهر هستیم. تا ایشان بتوانند با مسائل شهری و شهرداری آشنا بشوند زیان زیادی به شهر وارد خواهد شد چون مشکلات شهر تهران را باید با مقیاس کشوری دید. ما فعلا با مشکلات غیر مترقبه چون بارندگی و ترافیک های سنگین و ... روبه رو نشده ایم تا تصمیمات شهردار را در خصوص مدیریت شهری و چگونه گی اداره شهر در این موارد را ارزیابی کنیم.

با توجه به اینکه شما در دور قبل نیز در شورا حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟

انقطاع در ترجربه یک اشتباه بزرگ است که اغلب در شوراهای شهر اتفاق می افتد باید بتوان از موازی و دوباره کاری در شورا جلو گیری کرد. وجود و شکل گیری شورا ها و نهاد شورا برای اداره و رفع مشکلات شهری و بهبود زندگی مردم خوب است .

در اغلب کلان شهر ها مانند تهران برنامه بلند مدت نوشته شده و انتصابات به قانون تبدیل میشود و نمیتوان به آنها بی اعتنا بود و شورا ها به ناچار موظف به اجرای آن هستند.از نظر بنده هر چه به جلو تر میرویم شورا ها برنامه محور تر و پاسخ گو تر میشوندو شاهد بهبود وضعیت مدیریت شهری خواهیم بود.

برچسب ها حکیمی پور حاما شورا

آخرین اخبار

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

اعتقادی به کاندیدای پنهان و چراغ خاموش ندارم

ایلنا: با توجه به تغییرات صورت گرفته در جبهه اصلاحات، به نظر شما قرار است شکل جدیدی از فعالیت و ساماندهی را در این جبهه شاهد باشیم؟

حکمرانی حزبی مهم ترین مطالبه احزاب کشور است

فعالیت احزاب در ذیل حکمرانی حزبی قابل‌تحقق است. در واقع تا زمانی که ارتباط تعریف شده‌ای بین قانون احزاب و قانون انتخابات برقرار نشود، احزاب به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت.

اخبار روز