0 178 چهارشنبه 13 تیر 01:37 دسته مطلب :دسته نشریه کد مطلب : 6661
ویژه نامه تشکل ها و نهاد های مدنی

12 تیر 1403 -9

ویژه نامه تشکل ها و نهاد های مدنی

دیباچه

حزب اراده‌ی ملت ایران ، همانگونه که طی بیانیه‌ای تفصیلی و تحلیلی حمایت خود را از دکتر مسعود پزشکیان اعلام نمود، در ستاد تبلیغاتی و کمپ انتخاباتی این نامزد تصدی پست ریاست جمهوری نیز وظیفه‌ای بر عهده گرفت.از همین رو،آقای دکتر افشین فرهانچی، دبیر کل حزب اراده ملت ایران، توسط دکتر پزشکیان به عنوان رئیس ستاد تشکلها و نهادهای مدنی برگزیده شد و متعاقب آن، امور هماهنگی و تنظیم روابط میان نهادهای مردمی و انجمن‌ها به این حزب سپرده شد.
حزب اراده‌ی ملت، از بدو تاسیس تا کنون، در دوران دبیر کلی جناب دکتر حکیمی‌پور و اکنون، تمام هم و توان خود را مصروف داشته تا کار تشکیلاتی و گروهی را نهادینه ساخته و ترویج دهد.وظیفه‌ی محوله‌ی جدید نیز در همین راستا برای این حزب مورد پسند و مطابق میل بوده، بدان رقبت نشان داده.
در این راستا، دبیر کل و اعضاء داوطلب، در جلب مشارکت نهادهای مردمی در رای به دکتر پزشکیان کوشش کردند اما از آنجا که انجام هر عمل منوط و موکول به انسجام و بسط مبانی نظری آن عمل است، ویژه نامه‌ی پیش‌رو با همکاری اندیشمندان و فعالان مدنی به مرور برخی مبانی اساسی فعالیتهای مدنی انجمن‌ها و نهادهای مردمی غیر دولتی پرداخته و عبارت بهتر، این فرصت محدود و معدود در پرداختن به موضوعی که شاه‌کلید پبشرفت اجتماعی یک کشور است را غنمیت شمرده است.
حزب اراده ملت ایران با نیت پیگیری مطالبات مدنی مبتنی بر عدالت‌خواهی،دموکراسی طلبی و همبستگی‌سازی از دکتر پزشکیان حمایت کرده و از همین رو بر آن است که راه پیش  رو را پی‌بگیرد.پس،این ویژه نامه و فعالیتهای انتخاباتی حزب ، را می‌باید آغاز یک پروژه‌ی جدید دانست. پروژه‌ای که به ثمر نشستن آن علاوه بر حمایت  رئیس جمهور آینده، به همت و اراده‌‌ی تک تک شهروندان نیازمند است.
در حال حاضر،استقبال آقای دکتر پزشکیان‌ از فعالیت نهادهای مدنی در برنامه‌هایشان را به فال نیک گرفته و با امید به پیروزی ایشان در انتخابات آتی   طی مسیر میکنیم. این نشریه، بازتاب اولین گامهای حزب اراده ملت در این راه است،راهی طولانی  با هدفی متعالی.
 

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب تشکل ها نهاد های مدنی

آخرین اخبار

پیش نیازهای شکل گیری یک جامعه مدنی پویا

روز به روز با پیچیده تر شدن روابط سیاسی و اجتماعی، نقش جوامع مدنی به عنوان نهادهای مستقل و مهم در توسعه پایدار و متوازن بیش از پیش پررنگ تر شده است.

اجماع و ضرورت هوشمندی در چینش کابینه

در همه‌ی صحبت‌ها و مناظرات انتخاباتی، آقای دکتر مسعود پزشکیان مکرر از لزوم ایجاد اجماع داخلی و کنار گذاشتن اختلافات بین نیروهای سیاسی و سپس تلاش برای گشایش در روابط بین‌الملل سخن می‌گفتند.

پزشکیان، امیدی دوباره برای ایران

«دولت سایه»، سعید جلیلی باید تابلو داشته باشد /نباید رئیس جمهور منتخب ایزوله شود و عده ای حائل میان او و مردم شوند

پیام تبریک دبیر کل حزب اراده ملت ایران به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری دکتر مسعود پزشکیان

گفتگوی کوتاه مهدی صادقیها با آقای دکتر شهریار دبیرزاده فعال مدنی

تاثیرات متقابل حکومت و نهادهای مدنی بر یک دیگر و دیدگاه دولت آقای پزشکیان نسبت به آن

بیانیه تحلیلی حزب اراده ملّت ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 1403

حزب اراده ملت ایران پس از اعلام مهلت ۵۰ روزه برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و با توجه به نزدیکی ماهوی مواضع دکتر مسعود پزشکیان در مباحث عدالت‌محورانه با حزب، دیدارهایی در بالاترین سطح تشکیلاتی با ایشان ترتیب داد.

تقویت نهادهای مدنی در ایران: نقش دولت در تثبیت و نظارت بر امور مالی

نهادهای مدنی به عنوان یکی از پایه‌های اصلی توسعه و دموکراسی در جوامع معاصر شناخته می‌شوند. این نهادها نقش مهمی در تقویت همبستگی اجتماعی، افزایش مشارکت شهروندان و ارتقای سطح دموکراسی ایفا می‌کنند.

مسائل و چالش‌های قانونی و حقوقی نهاد‌های مدنی در ایران

نهادهای مدنی، شامل سازمان‌های غیرانتفاعی، انجمن‌های حرفه‌ای و گروه‌های داوطلبانه، به عنوان ارکان اساسی جامعه مدنی، نقش حیاتی در توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایفا می‌کنند.

علی برقراری رئیس ستاد شهرستان نظرآباد دکتر پزشکیان شد

علی برقراری قائم مقام حزب اراده ملت استان البرز بعنوان رئیس ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان در شهرستان نظرآباد انتخاب شدند

دسته نشریه