0 411 شنبه 21 بهمن 11:21 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 6588
رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهم.

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

به نام خدا
صلاحیت بنده توسط شورای نگهبان برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی احراز نشد.علت عدم احراز صلاحیت اعلام نشده فقط در مرحله بررسی صلاحیت توسط هیات نظارت 3 بند از ماده 31 به من اطلاق شد:

بند دو (عدم التزام عملی به نظام)
قسمت دوم بند یک (یعنی بنده اعتقاد به اسلام دارم اما التزام عملی ندارم)
قسمت اول بند چهارم (یعنی بنده وفادار به قانون اساسی نیستم اما به اصل مترقی ولایت فقیه اعتقاد دارم)

حال سه پرسش درباره این 3 بند:
-اگر بنده به اصل مترقی ولایت فقیه اعتقاد و التزام داشته باشم که حقیقتا هم دارم ،چگونه می شود به نظام التزام عملی نداشته باشم؟
-وقتی در اصل 23 قانون اساسی تفتیش عقاید ممنوع است، شورای نگهبان چگونه متوجه شده که بنده به اسلام التزام عملی ندارم؟
-بنده حدود به یازده سال است که در حزب اراده ملت فعالیت تشکیلاتی دارم.چگونه می شود وفادار به قانون اساسی نباشم اما در حزبی فعالیت کنم که از وزارت کشور مجوز فعالیت دارد؟

یکی از مشکلاتی که در قوانین مختلف ما وجود دارد تفسیر پذیر بودن برخی مواد یا انفعال آنها در مورد برخی جرایم است.به طور مسائل چگونه تعیین می شود که کسی وفادار به قانون اساسی است یا خیر؟نباید قانون به نحوی نوشته شود که بتوان از آن تفسیر سلیقه ای کرد.

در پایان بنده حقیر چه در انتخابات تایید شوم و چه نشوم نه با صندوق رای قهر می کنم و نه بد سلیقگی برخی از افراد را به کل نظام تعمیم می دهم. هر کجا که لازم باشد به سهم کوچک خودم از مردم،کشور و نظام دفاع میکنم و هرکجا هم که منافع ملی اقتضاء کند از رویکردها و رویه ها انتقاد خواهم کرد.

برچسب ها حاما نیوز اراده ملت احزاب ستاره صبح پیا فیض

آخرین اخبار

بازگشائی دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران

دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی و افشین فرهانچی دبیرکل حزب در دهه پایانی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

حضور طولانی مدت افراد در مسئولیت ها کار درستی نیست

رئیس شورای مرکزی حزب اراده ملت از انتخاب دبیرکل جدید حزب متبوعش خبر داد و گفت: دیگر تمایلی برای پذیرش این سِمت نداشتم.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران شد

آخرین جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور اکثریت اعضاء و ریاست دکتر احمد حکیمی پور برگزار شد.

افشین فرهانچی کیست؟

دبیرکل جدید حزب اراده ملت ایران متولد سال 1349 در شهر همدان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا است.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 23منتشر شد

پرونده اصلی این شماره به بررسی کتاب خاطرات مهندس پوری­ حسینی (آدم کسی نبودن!)، رئیس اسبق سازمان خصوصی­ سازی تخصیص یافته است.

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود،

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهل و پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

دسته تیتر اصلی