0 525 شنبه 21 بهمن 11:21 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 6588
رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهم.

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

به نام خدا
صلاحیت بنده توسط شورای نگهبان برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی احراز نشد.علت عدم احراز صلاحیت اعلام نشده فقط در مرحله بررسی صلاحیت توسط هیات نظارت 3 بند از ماده 31 به من اطلاق شد:

بند دو (عدم التزام عملی به نظام)
قسمت دوم بند یک (یعنی بنده اعتقاد به اسلام دارم اما التزام عملی ندارم)
قسمت اول بند چهارم (یعنی بنده وفادار به قانون اساسی نیستم اما به اصل مترقی ولایت فقیه اعتقاد دارم)

حال سه پرسش درباره این 3 بند:
-اگر بنده به اصل مترقی ولایت فقیه اعتقاد و التزام داشته باشم که حقیقتا هم دارم ،چگونه می شود به نظام التزام عملی نداشته باشم؟
-وقتی در اصل 23 قانون اساسی تفتیش عقاید ممنوع است، شورای نگهبان چگونه متوجه شده که بنده به اسلام التزام عملی ندارم؟
-بنده حدود به یازده سال است که در حزب اراده ملت فعالیت تشکیلاتی دارم.چگونه می شود وفادار به قانون اساسی نباشم اما در حزبی فعالیت کنم که از وزارت کشور مجوز فعالیت دارد؟

یکی از مشکلاتی که در قوانین مختلف ما وجود دارد تفسیر پذیر بودن برخی مواد یا انفعال آنها در مورد برخی جرایم است.به طور مسائل چگونه تعیین می شود که کسی وفادار به قانون اساسی است یا خیر؟نباید قانون به نحوی نوشته شود که بتوان از آن تفسیر سلیقه ای کرد.

در پایان بنده حقیر چه در انتخابات تایید شوم و چه نشوم نه با صندوق رای قهر می کنم و نه بد سلیقگی برخی از افراد را به کل نظام تعمیم می دهم. هر کجا که لازم باشد به سهم کوچک خودم از مردم،کشور و نظام دفاع میکنم و هرکجا هم که منافع ملی اقتضاء کند از رویکردها و رویه ها انتقاد خواهم کرد.

برچسب ها حاما نیوز اراده ملت احزاب ستاره صبح پیا فیض

آخرین اخبار

علی برقراری رئیس ستاد البرز دکتر پزشکیان شد

علی برقراری قائم مقام حزب اراده ملت استان البرز بعنوان رئیس ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان انتخاب شدند

رضا قاسم پور سخنگو مشاور ستاد دکتر پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آباد شد

رضا قاسم پور عضو ارشد حزب اراده ملت ایران بعنوان مشاور عالی و سخنگوی ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آبادانتخاب شدند

برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت به پزشکیان در حوزه نهادهای مدنی است

رئیس دفتر سیاسی حزب اراده ملت گفت: برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت که به آقای پزشکیان ارایه شد، در خصوص حوزه نهادهای مدنی است. این برنامه همراه با چارت پیشنهادی برای ارتباط با این نهادها در طول مدت زمان انتخابات بود و مورد پذیرش اولیه قرار گرفت و نهایتا توسط آقای عبدالعلی زاده حکم ستادی در خصوص ریاست ستاد نهادهای مدنی برای آقای افشین فرهانچی (دبیرکل حزب) صادر شد. در ستاد مرکزی هم فضایی به این موضوع اختصاص یافت و نیروهای ستادی حزب در حال انجام کار هستند.

احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی حاما رئیس ستاد استان زنجان دکتر پزشکیان شد

 طبق حکمی که روز جمعه ۲۵ خرداد ماه صادر شد، دکتر حکیمی پور که نماینده ادوار زنجان در مجلس شورای اسلامی بوده است به عنوان ریاست ستاد استان زنجان مسعود پزشکیان انتخاب شدند.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران رئیس ستاد تشکل‌ها و نهادهای مدنی ستادمرکزی دکتر پزشکیان شد

حزب اراده ملت ایران بعد از اعلام نامزدی دکتر مسعود پزشکیان؛ برنامه پيشنهادي را برای حوزه نهادهای مدنی به ایشان تقدیم کردند تا بعد از بررسی و اصلاح به عنوان برنامه رسمی ایشان در این حوزه اعلام شود.

بازدید دبیرکل حزب اراده ملت ایران از خانه احزاب استان زنجان

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در جریان سفر رسمی خود به استان زنجان عصر روز چهارشنبه ۲۳ خرداد با حضور در محل خانه احزاب استان زنجان با رئیس و برخی اعضای هیات رئیسه دیدار و گفتگو کردند.

در اولین سفر رسمی استانی دبیرکل منتخب حزب اراده ملت ایران به زنجان عنوان شد:

نشست مشترک اعضای حزب اراده ملت ایران در استان زنجان در جریان سفر یک روزه دبیرکل به این استان در دفتر استانی حزب در زنجان و با حضور اعضا و دبیرکل با محوریت موضوعات روز و آخرین وضعیت و موضع گیری های تشکیلاتی در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد برگزار گردید

نشست دبیر کل حاما با کانون وکلای زنجان

نشست مشترک رئیس و اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان زنجان با دبیرکل حزب اراده ملت ایران صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد در محل کانون در زنجان صورت گرفت.

ادای احترام دبیرکل حزب اراده ملت ایران به مقام شامخ شهدا و مفاخر زنجان

صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه دکتر افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در بدو ورود به شهر زنجان با حضور در گلزار شهدای زنجان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

بازگشائی دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران

دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی و افشین فرهانچی دبیرکل حزب در دهه پایانی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

دسته تیتر اصلی