0 302 دوشنبه 28 خرداد 08:30 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 6652
برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت به پزشکیان در حوزه نهادهای مدنی است

برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت به پزشکیان در حوزه نهادهای مدنی است

برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت که به آقای پزشکیان ارایه شد، در خصوص حوزه نهادهای مدنی است. این برنامه همراه با چارت پیشنهادی برای ارتباط با این نهادها در طول مدت زمان انتخابات بود.

شمس افرازی رئیس دفتر سیاسی حزب اراده ملت و عضو ستاد مرکزی مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره مواضع حزب اراده ملت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: حزب اراده ملت ایران با توجه به وضعیت کشور و حکمرانی نامطلوب که متاسفانه باعث شده هر روزه طبقه متوسط جامعه ضعیف و فقیرتر شود تصمیم گرفت در بین نامزدهای مطرحی که نام نویسی کرده و به گفتمان اصلاح طلبی نزدیک بودند وارد مذاکره و بررسی برنامه و امکان عملیاتی کردن برنامه های آنها شود.

وی افزود: نهایتا پس از برگزاری جلسات متعدد تصمیم بر این شد که هرگونه اعلام حمایت از یک کاندید به بعد از نظر شورای نگهبان موکول شود. در این بازه زمانی دفتر سیاسی حزب برنامه های کاندیداها و عملکردشان را مورد بررسی قرار داد. پس از اعلام نظر جبهه اصلاحات که سه نامزد خود را معرفی کرد حزب تصمیم گرفت با توجه به  مرام سیاسی خود از آقای مسعود پزشکیان که قرابت‌های بیشتری با حزب اراده ملت دارد، حمایت کند.

 وی تصریح کرد: پس از این تصمیم ارکان حزب چند دیدار جداگانه در سطح دفتر سیاسی و دبیرکل با آقای پزشکیان برگزار کردند و نهایتا تصمیم بر این شد به صورت رسمی و علنی از کاندیداتوری ایشان در انتخابات پیش رو اعلام حمایت شود.

شمس افرازی در پاسخ به این سوال که حزب اراده ملت در ستاد مرکزی آقای پزشکیان فعالیت دارد،گفت: حزب اراده ملت با توجه به گستره کشوری که در بیش از ۲۴ استان شعبه دارد و با توجه به ظرفیت شعب و هیات های اجرایی استان‌ها پتانسیل فراوانی در خصوص جذب آحاد مختلف جامعه دارد. به این منظور در دیدار دفتر سیاسی حزب با آقای پزشکیان در روز ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ با بیان مواضع و مطالبات حزب، برنامه ای توسط  افشین فرهانچی دبیر کل حزب به آقای پزشکیان پیشنهاد شد و بعد از پذیرش اولیه پیشنهاد توسط آقای پزشکیان قرار شد که حزب وارد اجرای این برنامه در ستاد انتخاباتی ایشان شود. 

وی افزود:‌ برنامه پیشنهادی که به آقای پزشکیان ارائه شد، در خصوص حوزه نهادهای مدنی است. این برنامه همراه با چارت پیشنهادی برای ارتباط با این نهادها در طول مدت زمان انتخابات بود و مورد پذیرش اولیه قرار گرفت و نهایتا توسط مهندس عبدالعلی زاده حکم ستادی در خصوص ریاست ستاد نهادهای مدنی برای آقای افشین فرهانچی (دبیر کل حزب) صادر شد. در ستاد مرکزی نیز فضایی به این موضوع اختصاص یافت و نیروهای ستادی حزب در حال انجام کار هستند.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به دغدغه های آقای احمد حکیمی پور به عنوان رئیس شورای مرکزی حزب اراده ملت در استان زنجان، آقای عبدالعلی زاده طی حکمی حکیمی پور را به سمت ریاست ستاد انتخاباتی دکتر پزشکیان در استان زنجان منصوب کرد.

وی گفت: در پایان اعضای حزب اراده ملت امیدوار هستند از فرصتی که پس از سالها برای حضور یک کاندیدای اصلاح طلب واقعی و پاکدست در عرصه انتخابات ریاست جمهوری بوجود آمده بتوانیم استفاده کنیم و دولتی کارآمد و دارای مشروعیت مردمی روی کار آید تا بتواند در خصوص حل منازعات منطقه ای و بین‌المللی گام بردارد و مشکل معیشت مردم را حل کند و آزادی‌های مدنی را به جامعه بازگرداند.

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب شمس افراز

آخرین اخبار

پیش نیازهای شکل گیری یک جامعه مدنی پویا

روز به روز با پیچیده تر شدن روابط سیاسی و اجتماعی، نقش جوامع مدنی به عنوان نهادهای مستقل و مهم در توسعه پایدار و متوازن بیش از پیش پررنگ تر شده است.

اجماع و ضرورت هوشمندی در چینش کابینه

در همه‌ی صحبت‌ها و مناظرات انتخاباتی، آقای دکتر مسعود پزشکیان مکرر از لزوم ایجاد اجماع داخلی و کنار گذاشتن اختلافات بین نیروهای سیاسی و سپس تلاش برای گشایش در روابط بین‌الملل سخن می‌گفتند.

پزشکیان، امیدی دوباره برای ایران

«دولت سایه»، سعید جلیلی باید تابلو داشته باشد /نباید رئیس جمهور منتخب ایزوله شود و عده ای حائل میان او و مردم شوند

پیام تبریک دبیر کل حزب اراده ملت ایران به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری دکتر مسعود پزشکیان

گفتگوی کوتاه مهدی صادقیها با آقای دکتر شهریار دبیرزاده فعال مدنی

تاثیرات متقابل حکومت و نهادهای مدنی بر یک دیگر و دیدگاه دولت آقای پزشکیان نسبت به آن

بیانیه تحلیلی حزب اراده ملّت ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 1403

حزب اراده ملت ایران پس از اعلام مهلت ۵۰ روزه برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و با توجه به نزدیکی ماهوی مواضع دکتر مسعود پزشکیان در مباحث عدالت‌محورانه با حزب، دیدارهایی در بالاترین سطح تشکیلاتی با ایشان ترتیب داد.

تقویت نهادهای مدنی در ایران: نقش دولت در تثبیت و نظارت بر امور مالی

نهادهای مدنی به عنوان یکی از پایه‌های اصلی توسعه و دموکراسی در جوامع معاصر شناخته می‌شوند. این نهادها نقش مهمی در تقویت همبستگی اجتماعی، افزایش مشارکت شهروندان و ارتقای سطح دموکراسی ایفا می‌کنند.

مسائل و چالش‌های قانونی و حقوقی نهاد‌های مدنی در ایران

نهادهای مدنی، شامل سازمان‌های غیرانتفاعی، انجمن‌های حرفه‌ای و گروه‌های داوطلبانه، به عنوان ارکان اساسی جامعه مدنی، نقش حیاتی در توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایفا می‌کنند.

علی برقراری رئیس ستاد شهرستان نظرآباد دکتر پزشکیان شد

علی برقراری قائم مقام حزب اراده ملت استان البرز بعنوان رئیس ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان در شهرستان نظرآباد انتخاب شدند

دسته تیتر اصلی