0 193 یکشنبه 30 اردیبهشت 08:58 دسته مطلب :دسته نشریه کد مطلب : 6617
هفته نامه اراده ملت 79منتشر شد

30 اردیبهشت 1403-79

هفته نامه اراده ملت 79منتشر شد

بهار، به رسم و سنّت ایران زمین، با نوروز آغاز می شود، با خوشی و جشن. زمین آرام می گیرد و رفته رفته می شکفد. هوا امّا، هر روز بی قرارتر و پر تلاطم تر می شود و ارام و قرار از کف می دهد. لحظه ای می غرّد، لحظه ای دیگر می بارد اما دمی نگذشته که آرام می گیرد و تلألو آفتاب بر آسمان سیطره می کند.

غوطه ور در تلاطم بهار

بهار، به رسم و سنّت ایران زمین، با نوروز آغاز می شود، با خوشی و جشن. زمین آرام می گیرد و رفته رفته می شکفد. هوا امّا، هر روز بی قرارتر و پر تلاطم تر می شود و ارام و قرار از کف می دهد. لحظه ای می غرّد، لحظه ای دیگر می بارد اما دمی نگذشته که آرام می گیرد و تلألو آفتاب بر آسمان سیطره می کند.
حال عاشق را به احوال پر تلاطم بهار، مانند کرده اند و چه مناسب تمثیلی ست!
بیش از نیمی از بهار سپری شده. نه تنها سپهر آسمان، آسمان و سپهر سیاست نیز روزگار پر تلاطمی را از سر گذرانده.
نوروزی که باید جایگاه و بزنگاه خوشی باشد، برای بسیاری، از سر نداری و فقر، فقط و فقط مایه ی شرمساری شد و افسوس. تنش ایران و رژیم اشغالگر اسرائیل، اضطراب و نگرانی جنگ را در دلهای ناآرام ایرانیان شعله ور کرد. روز کارگر و روز معلم رسید، کارگران و معلمان که سالهای اخیر از معترض ترین اقشار جامعه بوده اند، قرار شد که تکریم شوند.
بازار اقلام اساسی و نرخهای آن همچنان رو به صعود داشت، در همان حال که دولتیان دم از پیشرفت و بهبود زده اند. منتخبان انتخاباتی که اکثر جامعه را یا دلزده کرد یا دلخور، هر روز به درفشانی پرداختند و بیش از پیش خون به جگر مردمانی کردند که روزگاری چشم امید به نمایندگانشان در قوه ی مقننه داشتند.
افشاگریها ادامه یافت. اقای صدیقی به سوء استفاده از املاک حوزه ی علمیه ی تحت مدیریتش متهم شد، اتهام را رد هم نکرد اما فقط عذرخواهی ای کرد و  روزگار خویش را، چون ماقبل پی گرفت. گشت های ارشاد نیز با وجود عدم تعیین تکلیف قانون موسوم به “عفاف و حجاب” فقط نام عوض کرد و احیا شد. شهردار پر حاشیه ی تهران نیز با قرارداد مشکوکش با طرف چینی و با اصرارش بر ساخت مسجد در پارک قیطریه، بازهم در مقابل افکار عمومی قد علم کرد.
التهاباتی اینچنین همچنان ادامه دارند و آنچه مغفول مانده، ارزش “عدالت و آزادی” ست. دو واژه و دو مفهومی که به گمان و اعتقاد ما در “حزب اراده ملت ایران”، تسکین تمام این التهابات و تلاطمهای بعد از این است. با آزادیِ مقیّد به عدالت است که جامعه ی ملتهب را درمان می توان نمود، آزادی به شرط عدالت، عدالت در لوای آزادی.
پیداست که هر که را باوری و باورهایی ست و از همان رو دنیا را می نگرد و می فهمد. ما نیز که به تلازم “آزادی و عدالت” باورمندیم را  نگرشی خاص موجب می گردد. جریده ی پیش رو، مجموعه ای از گزارشهای ماست از دنیای پیرامون، دنیای متلاطم بهاری.

www.eradehmellat.ir/

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب

آخرین اخبار

علی برقراری رئیس ستاد البرز دکتر پزشکیان شد

علی برقراری قائم مقام حزب اراده ملت استان البرز بعنوان رئیس ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان انتخاب شدند

رضا قاسم پور سخنگو مشاور ستاد دکتر پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آباد شد

رضا قاسم پور عضو ارشد حزب اراده ملت ایران بعنوان مشاور عالی و سخنگوی ستاد انتخاباتی دکتر مسعود پزشکیان استان البرز شهرستان نظر آبادانتخاب شدند

برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت به پزشکیان در حوزه نهادهای مدنی است

رئیس دفتر سیاسی حزب اراده ملت گفت: برنامه پیشنهادی حزب اراده ملت که به آقای پزشکیان ارایه شد، در خصوص حوزه نهادهای مدنی است. این برنامه همراه با چارت پیشنهادی برای ارتباط با این نهادها در طول مدت زمان انتخابات بود و مورد پذیرش اولیه قرار گرفت و نهایتا توسط آقای عبدالعلی زاده حکم ستادی در خصوص ریاست ستاد نهادهای مدنی برای آقای افشین فرهانچی (دبیرکل حزب) صادر شد. در ستاد مرکزی هم فضایی به این موضوع اختصاص یافت و نیروهای ستادی حزب در حال انجام کار هستند.

احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی حاما رئیس ستاد استان زنجان دکتر پزشکیان شد

 طبق حکمی که روز جمعه ۲۵ خرداد ماه صادر شد، دکتر حکیمی پور که نماینده ادوار زنجان در مجلس شورای اسلامی بوده است به عنوان ریاست ستاد استان زنجان مسعود پزشکیان انتخاب شدند.

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران رئیس ستاد تشکل‌ها و نهادهای مدنی ستادمرکزی دکتر پزشکیان شد

حزب اراده ملت ایران بعد از اعلام نامزدی دکتر مسعود پزشکیان؛ برنامه پيشنهادي را برای حوزه نهادهای مدنی به ایشان تقدیم کردند تا بعد از بررسی و اصلاح به عنوان برنامه رسمی ایشان در این حوزه اعلام شود.

بازدید دبیرکل حزب اراده ملت ایران از خانه احزاب استان زنجان

افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در جریان سفر رسمی خود به استان زنجان عصر روز چهارشنبه ۲۳ خرداد با حضور در محل خانه احزاب استان زنجان با رئیس و برخی اعضای هیات رئیسه دیدار و گفتگو کردند.

در اولین سفر رسمی استانی دبیرکل منتخب حزب اراده ملت ایران به زنجان عنوان شد:

نشست مشترک اعضای حزب اراده ملت ایران در استان زنجان در جریان سفر یک روزه دبیرکل به این استان در دفتر استانی حزب در زنجان و با حضور اعضا و دبیرکل با محوریت موضوعات روز و آخرین وضعیت و موضع گیری های تشکیلاتی در روز چهارشنبه ۲۳ خرداد برگزار گردید

نشست دبیر کل حاما با کانون وکلای زنجان

نشست مشترک رئیس و اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان زنجان با دبیرکل حزب اراده ملت ایران صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد در محل کانون در زنجان صورت گرفت.

ادای احترام دبیرکل حزب اراده ملت ایران به مقام شامخ شهدا و مفاخر زنجان

صبح روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه دکتر افشین فرهانچی دبیرکل حزب اراده ملت ایران در بدو ورود به شهر زنجان با حضور در گلزار شهدای زنجان به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

بازگشائی دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران

دفتر مرکزی حزب اراده ملت ایران با حضور احمد حکیمی پور ریاست شورای مرکزی و افشین فرهانچی دبیرکل حزب در دهه پایانی اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

دسته نشریه