0 1095 سه شنبه 17 اسفند 12:19 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3277
اگر روستائیان همراه باشند شورا می‌تواند موفق شود

حسن محمدی عضو شورای روستای شاه کندی در گفتگو با اراده ملت

اگر روستائیان همراه باشند شورا می‌تواند موفق شود

حسن محمدی دانش آموخته معماری و قائم مقام دبیر اراده ملت شعبه همدان و هم‌اکنون رئیس شورای روستای شاه کندی و فعال سیاسی و اجتماعی

قبل از ورود به شورا در چه حوزه‌ای مشغول به فعالیت بودید؟
بنده به‌عنوان معتمد مردم در ادارات (بخشداری و بنیاد مسکن) در خصوص کارهای روستا به صورت خودجوش به مدت ۵ سال مشاور دهیار و شورایار در روستا بودم.حدود 5 سال در عرصه سیاسی و اجتماعی مشغول به فعالیت و در این مدت عضو اراده ملت و از آموزه های دوستان بهره برده تا بتوانم وارد عرصه انتخابات و شورا بشوم.
با چه رأی و سمتی وارد شورا شدید؟
بنده در ابتدا قصد شرکت در شورا را نداشتم ولی به علت مشکلات زیادی که در روستا می‌دیدم و اصرار اهالی وارد عرصه انتخابات شدم و با درصد بالای رای  بر اساس اعتماد مردم وارد شورا شدم و در حال حاضر مسئولیت ریاست شورای روستای شاه کندی را بر عهده دارم.
چه مشکلاتی در روستا وجود داشت که در دوره‌های قبل حل نشده بود؟
روستا از لحاظ زیرساخت، جدول‌گذاری و اجرای طرح هادی مشکلات بسیاری دارد که به دلایل مختلف در طی این سال‌ها مجموعه شورا نتوانسته است آنها را حل کنند.
چه اقداماتی بعد از گذشت ۸ ماه از ورود شما به شورا انجام شده است؟
در قدم اول ما دهیار با سابقه کاری بالا را که بومی منطقه هم نبودند ابقا کردیم. در روستاها دهیار غیربومی راندمان کاری مفیدتری نسبت به افراد بومی دارد، چراکه ایشان در معذوریت قوم‌وخویشی قرار نمی‌گیرد. در قدم بعدی با همکاری اهالی و بخشداری شروع به اجرای طرح هادی روستا کردیم و معابر و خیابان‌ها را بازگشایی و اقدام به عقب‌نشینی منازل کردیم. جدول‌گذاری معابر سومین اقدامی بود که انجام شد. با کمک اداره برق تعویض تیر برق‌های آسیب‌دیده از بارش برف را به طول ۶ کیلومتر انجام دادیم و همچنین تیرهایی که در معابر روستا قرار داشتند را جابه‌جا کردیم. در همین راستا اقدام به تعمیر و تعویض روشنایی معابر روستا شد. برای تأمین بودجه این برنامه‌ها با بخشداری و بنیاد مسکن رایزنی زیادی انجام شد حدود ۱۳ میلیارد ریال بودجه به این روستا اختصاص گرفت.
چه برنامه ای برای سال آتی روستا دارید؟
برای سال آینده چند برنامه را مدنظر داریم که با کمک اهالی و مجموعه‌های دولتی و غیردولتی به سرانجام برسانیم:
۱.  آسفالت معابر و خیابان‌های روستا 
۲.  دیوارکشی آرامستان روستا
۳. دیوارکشی مدرسه روستا 
۴. احداث سالن ورزشی در روستا 
و نکته آخر:
در پی بارش برف و تخریب خانه‌ها در روستا (در سال ۱۳۹۸) که منجر به آسیب دیدن حدود ۳۰ درصد از خانه‌های روستا شد، بنده به صورت خودجوش با کمک بنیاد مسکن و بخشداری توانستم مردم را راضی کنم تا با استفاده از تسهیلات نوسازی مسکن اقدام به بازسازی و مستحکم‌سازی منازل خود نمایند. دراین‌بین شرایط سختی برای اخذ وام، پروانه ساخت و ... وجود داشت که خوشبختانه با پیگیری‌های مداوم حل شد. دراین‌بین علاوه بر بنیاد مسکن و بخشداری مجموعه هلال‌احمر نیز کمک فراوانی نمود.
 

برچسب ها حسن محمدی حاما شورای روستا

آخرین اخبار

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

اعتقادی به کاندیدای پنهان و چراغ خاموش ندارم

ایلنا: با توجه به تغییرات صورت گرفته در جبهه اصلاحات، به نظر شما قرار است شکل جدیدی از فعالیت و ساماندهی را در این جبهه شاهد باشیم؟

حکمرانی حزبی مهم ترین مطالبه احزاب کشور است

فعالیت احزاب در ذیل حکمرانی حزبی قابل‌تحقق است. در واقع تا زمانی که ارتباط تعریف شده‌ای بین قانون احزاب و قانون انتخابات برقرار نشود، احزاب به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت.

اخبار روز