0 442 پنج شنبه 21 بهمن 05:52 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3238
شورای جدید هنوز سر در گم است

جابر فتحی عضو سابق شورای شهر بیله سوار در گفتگو با اراده ملت

شورای جدید هنوز سر در گم است

جابر فتحی دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت دولتی که رئیس شورای شهر دوره پنجم شهر بیله سوار بودند.وی اکنون مدیر عامل شرکت تعاونی عدالت و از فعالان سیاسی و فرهنگی ( سینما و تئاتر )منطقه می‌باشند. ایشان مولف کتاب بیله سوار: شهر همیشه آفتاب گیر می‌باشند.

 ارزیابی شما از شورای جدید شهر بیله سوار چیست؟
متاسفانه بعد از گذشت هشت ماه از شروع دوره جدید شورا هنوز ردپایی از شورای جدید در شهر دیده نمیشود و برنامه ای برای تحقق قول ها و شعارهای تبلیغاتی به چشم نمیخورد. شورای جدید پس از گذشت این مدت هنوز سردر گم هستند.
فرایند انتخاب شهردار چگونه بود؟
با فراخوانی که شورا داده بود و مطالعه برنامه ها سه گزینه نهایی مشخص شد، متاسفانه وقتی یکی از این گزینه ها انتخاب شد و شورا آماده اعلام نتایج گردید، مشخص شد که ایشان تمایل به شهردار شدن ندارند و این باعث سردرگمی شورا شد. دو گزینه دیگر نیز کنار رفتند و نهایتا این امر باعث شد که یکی از اعضا شورا به ناچار استعفا بدهد و گزینه شهرداری بشود. طبیعی است که در این حالت برنامه و مسیر خاصی نیز مشخص و ارائه نشد.
آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟
شهردار جدید فردی است از بدنه شهرداری که قبلا هم سابقه شهرداری دارد اما متاسفانه در کارنامه خود سابقه درخشانی ندارد ولی نکته مثبت اینست که با اعضا شورا و بدنه شهرداری تعامل خوبی دارد. بنده به این گزینه شهرداری زیاد خوش بین نیستم ولی امیدوارم هستم بتوانند برای شهر مفید باشند.
با توجه به اینکه شما دو دوره در شورای‌شهر تهران حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟
متاسفانه همانطور که اطلاع دارید شورای چهارم شهر بیله سوار منحل گردید و شورای پنجم هم به دلیل محکومیت اعضا با مشکلاتی مواجه شد. و من که از اعضا علی البدل بودم به شورا راه پیدا کردم و در موقعیت ریاست آن قرار گرفتم. من با ورود به شورا متوجه شدم که در ادوار مختلف برنامه خاصی برای شهر وجود نداشته است لذا با همفکری و کمک کارشناسان یک برنامه چهل بندی تدوین شد که در دوره پنجم به بیست بند آن عمل و بقیه برنامه در اختیار شورای ششم قرار گرفت تا اگر برنامه خاصی نداشتند از آن استفاده نمایند.

برچسب ها جابر فتحی بیله سوار حاما شورای

آخرین اخبار

حزب را در حزب الله محدود کرده اند

اراده ملت، فائزه صدر: یکی از کارکردهای مهم احزاب ایجاد پیوند های اجتماعی است. احزاب، انجمن ها و تشکل های مدنی با کارکردهایی که دارند

ریشه تقابل حاکمیت در برابر مردم از خود حق پنداری قدرت نشأت گرفته است

اراده ملت، فائزه صدر: مهدی باقری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی اخیرا اعلام کرد:

لازم است کنش و واکنش‌های مابین حکومت و مردم در ریل و بستر آرام و کم تنش قرار گیرد

جناب آقای دکتر حکیمی پور، ممنون از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید. در مورد اعتراضات اخیر که بیش از چندین هفته است در کشور رخ‌داده است، تحلیل شما چیست؟

فریدون مجلسی، نویسنده و دیپلمات پیشین در گفت و گو با اراده ملت عنوان کرد:

این روزها در رسانه ملی شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تجمعات و تظاهرات حامیان حاکمیت هستیم.

تمام دانش‌های مورد نیاز برای رویارویی با جوانان در کارشناسان فقهی و نظامی جمع نشده است

بیش از یک ماه کشور شاهد وقایعی متفاوت بود که با عناوینی چون اعتراض، اغتشاش، ناآرامی، تجمع، جنبش یا شورش معرفی می‌شوند.

جنبش بدون خشونت راه بهتری برای رسیدن به اهداف است

پرسش و پاسخ با شمس افرازی زاده، رییس دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران

امروز وقت خواندن سرود سلام فرمانده نیست

اراده ملت، فائزه صدر: اعتراضات اجتماعی مردم ایران که در پی واکنش به مرگ مهسا امینی آغاز شده بود، سومین هفته خود را پشت سر گذاشت.

هواداران حکومت محدودیتی در برگزاری تجمعات ندارند

اراده ملت، فائزه صدر: هفته‌ها است تجمعات اعتراضی گسترده‌ای در سرتاسر کشور برپا می‌شود. سرکوب و برخورد نیروهای نظامی و انتظامی با معترضان نشان می‌دهد حاکمیت این اعتراضات را مشروع و قانونی نمی‌داند.

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

هر کسی از ظن خود شد یار من

پرسش و پاسخ با افشین فرهانچی، قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت ایران

اخبار روز