0 680 پنج شنبه 21 بهمن 05:52 دسته مطلب :اخبار روز کد مطلب : 3238
شورای جدید هنوز سر در گم است

جابر فتحی عضو سابق شورای شهر بیله سوار در گفتگو با اراده ملت

شورای جدید هنوز سر در گم است

جابر فتحی دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت دولتی که رئیس شورای شهر دوره پنجم شهر بیله سوار بودند.وی اکنون مدیر عامل شرکت تعاونی عدالت و از فعالان سیاسی و فرهنگی ( سینما و تئاتر )منطقه می‌باشند. ایشان مولف کتاب بیله سوار: شهر همیشه آفتاب گیر می‌باشند.

 ارزیابی شما از شورای جدید شهر بیله سوار چیست؟
متاسفانه بعد از گذشت هشت ماه از شروع دوره جدید شورا هنوز ردپایی از شورای جدید در شهر دیده نمیشود و برنامه ای برای تحقق قول ها و شعارهای تبلیغاتی به چشم نمیخورد. شورای جدید پس از گذشت این مدت هنوز سردر گم هستند.
فرایند انتخاب شهردار چگونه بود؟
با فراخوانی که شورا داده بود و مطالعه برنامه ها سه گزینه نهایی مشخص شد، متاسفانه وقتی یکی از این گزینه ها انتخاب شد و شورا آماده اعلام نتایج گردید، مشخص شد که ایشان تمایل به شهردار شدن ندارند و این باعث سردرگمی شورا شد. دو گزینه دیگر نیز کنار رفتند و نهایتا این امر باعث شد که یکی از اعضا شورا به ناچار استعفا بدهد و گزینه شهرداری بشود. طبیعی است که در این حالت برنامه و مسیر خاصی نیز مشخص و ارائه نشد.
آیا شهردار جدید را برای شهر مفید میدانید؟
شهردار جدید فردی است از بدنه شهرداری که قبلا هم سابقه شهرداری دارد اما متاسفانه در کارنامه خود سابقه درخشانی ندارد ولی نکته مثبت اینست که با اعضا شورا و بدنه شهرداری تعامل خوبی دارد. بنده به این گزینه شهرداری زیاد خوش بین نیستم ولی امیدوارم هستم بتوانند برای شهر مفید باشند.
با توجه به اینکه شما دو دوره در شورای‌شهر تهران حضور داشتید، روند کلی حرکت شورای شهر طی ادوار مختلف را چگونه میبینید؟
متاسفانه همانطور که اطلاع دارید شورای چهارم شهر بیله سوار منحل گردید و شورای پنجم هم به دلیل محکومیت اعضا با مشکلاتی مواجه شد. و من که از اعضا علی البدل بودم به شورا راه پیدا کردم و در موقعیت ریاست آن قرار گرفتم. من با ورود به شورا متوجه شدم که در ادوار مختلف برنامه خاصی برای شهر وجود نداشته است لذا با همفکری و کمک کارشناسان یک برنامه چهل بندی تدوین شد که در دوره پنجم به بیست بند آن عمل و بقیه برنامه در اختیار شورای ششم قرار گرفت تا اگر برنامه خاصی نداشتند از آن استفاده نمایند.

برچسب ها جابر فتحی بیله سوار حاما شورای

آخرین اخبار

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

اعتقادی به کاندیدای پنهان و چراغ خاموش ندارم

ایلنا: با توجه به تغییرات صورت گرفته در جبهه اصلاحات، به نظر شما قرار است شکل جدیدی از فعالیت و ساماندهی را در این جبهه شاهد باشیم؟

حکمرانی حزبی مهم ترین مطالبه احزاب کشور است

فعالیت احزاب در ذیل حکمرانی حزبی قابل‌تحقق است. در واقع تا زمانی که ارتباط تعریف شده‌ای بین قانون احزاب و قانون انتخابات برقرار نشود، احزاب به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت.

اخبار روز