0 77 شنبه 14 بهمن 10:41 دسته مطلب :دسته نشریه کد مطلب : 6581
هفته نامه اراده ملت 76منتشر شد

11 بهمن 1402-76

هفته نامه اراده ملت 76منتشر شد

جنگ و دیگر هیچ ...

جنگ در غزه چهارمین ماه پیاپی خود را پشت سر می ‌گذارد. این جنگ برای مردم این منطقه ساحلی کوچک پیامدهای سنگینی داشت، ولی منطقه و جهان نیز از تبعات این درگیری در امان نمانده است.
انصار الله یمن در حمایت از مردم فلسطین با صراحت از حمله به کشتی هایی که به سمت اسرائیل می روند حرف می زند و تا امروز به آنچه گفته عمل کرده است. آمریکا و نیروهای ائتلاف با ادعای حراست از مسیر کشتیرانی بین المللی به یمن حمله کردند.
انصار الله در محور مقاومت تعریف می شود و جهان ایران را به عنوان رهبر مقاومت ضد اسرائیلی منطقه می شناسد. 
اگر چه ایران معتقد است فاطمیون افغانستان، انصار الله یمن، حزب ‌الله لبنان، دفاع وطنی سوریه، گروه ‌های مقاومت عراق، حماس در فلسطین و... به عنوان بازوان اصلی محور مقاومت به آن درجه از استقلال تجهیزاتی، نظامی و سیاسی رسیده ‌اند که خود مستقلا عمل کنند، اما نقش ایران در حیات این گروه های شبه نظامی و تاثیر معنوی جمهوری اسلامی بر ایدئولوژی آن ها مورد تردید نیست.
در شرایطی که احتمال وقوع جنگی گسترده بر منطقه سایه انداخته، حملات موشکی ایران به پاکستان و حملات تلافی جویانه پیشاور به مناطق مرزی ایران، بیش از پیش منطقه را به سمت تنشی بی سابقه هدایت کرده است. حملاتی که بهانه ای برای مطرح شدن برخی معضلات سیاسی و اجتماعی در مناطق مرزی ایران و پاکستان بود.
انتخابات پیش ‌روی کشور نیز از جمله مسائل مهمی است که بحث و گفت و گو درباره آن بسیار است. دو انتخابات مهم یعنی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه اجرا می شود، کافی است به جایگاه این دو مجلس در ساختار سیاسی متمرکز شویم تا به اهمیت این رویداد، حواشی و نتیجه اش پی ببریم.
هفته نامه اراده ملت در شماره 76 خود سعی داشت به مسائل روز منطقه و ایران بپردازد. امید است این نشریه مورد توجه خوانندگان قرار گیرد و ما را با نظرات سازنده خود راهنمایی کنند.

 

www.eradehmellat.ir/

برچسب ها

آخرین اخبار

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود، وعده هایی که عموما حول مسائل اقتصادی می گشتند.

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهلو پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران /فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهیم

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 22منتشر شد

داعش به تنهایی جسارت تعرض به ایران را ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: امنیت، نیازی اساسی است که همچون آب‌ و غذا در ردیف محصولات استراتژیک هر کشوری تعریف می شود. جامعه ‌بدون امنیت، اجتماعی خالی از نیروهای توانمند و پر از ناامیدی است. جنگ ها و سایر حرکت های نظامی، ترور های کور و هدفمند، اعمال شرورانه و... می تواند ناامنی را تشدید و پایدار کند.

بحران آلودگی هوا از مداخله خارجی تا مدیریت داخلی

اراده ملت، فائزه صدر: شهروندان در زمستانی بدون برف، با آلاینده ها و شایعات محاصره شده اند. اخباری مبنی بر مداخله خارجی در تغییرات اقلیمی، استفاده از تکنولوژی هارپ، ربودن ابرها و... فضای مجازی را درنوردیده و بر هراس از خشکسالی پیش رو افزوده است.

حزب اراده ملت حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد

اعضای دفتر سیاسی حاما حادثه فجیع و حوادث مشابهی که فرومایه و حقیر، جان شهروندان را نشانه می‌رود و مردم بی گناه و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، بشدت محکوم کردند.

پیام فیض برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد

پیام فیض دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح و عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شد.

دسته نشریه