0 117 پنج شنبه 30 آذر 07:15 دسته مطلب :دسته نشریه کد مطلب : 6552
هفته نامه اراده ملت 74منتشر شد

29 آذر 1402-74

هفته نامه اراده ملت 74منتشر شد

بجای مقدمه 

در روز ها و هفته های گذشته، آسمان بسیاری از شهر های ایران تیره و غبار آلود بود. تا جاییکه مدارس تهران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز و چند شهر دیگر، روزهای پیاپی به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد. تعطیلی مدارس بعد از مدت ها دوباره زیر ساخت نامناسب آموزش آنلاین را به نمایش گذاشت. خانه ها پر شد از صدای: “خانم ویس برای من باز نمیشه” ، “خانم ویدئو از اون موقع داره میچرخه” ، “بچه ها من تدریس ها رو از کجا براتون بفرستم؟” و... 
هر صبح به وقت آموزش آنلاین، بستر پیام رسان شاد دچار اختلال می شد و سایر پیام رسان ها از جمله ایتا و بله برای پذیرش کاربر جدید محدود می شدند. بعد از تجربه دو ساله دوران کرونا و پس از آن همه آزمون و خطا شایسته نیست که هنوز هم آموزش آنلاین در ایران با چنین مشکلات ابتدایی روبرو باشد.
بعد از آلودگی هوا، آلودگی اقتصادی عظیمی در کشور نمایان شد. مردم ایران از طریق اخبار منتشر شده متوجه شدند، یک استکان چای دبش ۳.۷ میلیارد دلار خرج روی دست بیت المال گذاشته بود! تخصیص عجیب و غریب ارز به یک برند خاص در کنار ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که داشت، بیش از هر چیزی یادآور بی مهری نسبت به چایکاران ایرانی و چای تولید داخل بود. درحالیکه کارخانجات به دلیل رکود بازار قادر به پرداخت اندک دستمزد چایکاران نیستند، دولت برای واردات چای خارجی چنین ارقام نجومی و فساد برانگیزی را به واردکنندگان پرداخت می کند.
این پرونده که هنوز ابهامات بسیار دارد این سوال را برای افکار عمومی ایجاد کرده که یک وارد کننده چای مانند مالک برند دبش، از چه طریقی در دستگاه های تصمیم گیر، نظارتی و اجرایی چنین نفوذی داشته و توانسته این فساد اقتصادی آشکار را بدون کمترین برخوردی مدیریت کرده و به سرانجام برساند؟! مگر نه اینکه مالک چای دبش تنها در صورت همراهی و همکاری برخی مسئولین دولتی میتوانسته چنین حجم عظیمی از ارز را دریافت کند. وزیر جهاد کشاورزی، رئیس وقت بانک مرکزی و مسئولین گمرک کشور چگونه بدون نمایش دست های آلوده خود در این پرونده، پاسخگوی مدعی العموم خواهند بود؟!
روزهای پیاپی زیر حمله بی امان محتوای خبری قرار داشتیم. بعد از اخبار تلخی که از جنگ غزه و کشتار غیر نظامیان به گوش می رسید، خبر تصویب لایحه عفاف و حجاب در مجلس منتشر شد. همان زمان برخورد با پیرمرد رشتی که در خیابان های شهر می رقصید و بازخورد مردم به این ماجرا رسانه ها را در نوردید. اخبار مرتبط با فساد برند چای دبش نیز همچنان در راس قرار دارد. بمباران خبری از انواع محتوا، بحث خبر پوششی یا خبر فریب را در محافل رسانه ای داغ کرده، بسیاری انتشار اخباری چون برخورد با پیرمرد رشتی و حواشی ایجاد شده به دنبال این خبر را از دسته تولیداتی می دانند که به عنوان پوششی برای سایه اندازی بر اخبار مهمتر منتشر می شوند. تحریریه اراده ملت بر آن است تا در شماره های بعد به بررسی این نوع خبر ها بپردازد و نمونه هایی تاریخی از این موارد را معرفی کند.
در شماره پیش رو (شماره 74) از این نشریه با تولید و انتشار مطالب جدید سعی کردیم گامی در جهت آگاهی بخشی جامعه برداریم. امید است که با مطالعه این مطالب و ارائه نظرت خود،  ما را در تهیه محتوای مورد توجه شما عزیزان یاری کنید.
 

www.eradehmellat.ir/

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب

آخرین اخبار

کارآمدی مجلس را در گرو حضور شایستگان است

مجلس یازدهم در حالی به آخرین ماه های فعالیت خود نزدیک می شود که طی چهار سال گذشته در عمل به شعار های انتخاباتی نمایندگانش ناکام بود، وعده هایی که عموما حول مسائل اقتصادی می گشتند.

بیشتر آسیب های اجتماعی با فقر نسبت پیدا می کنند

چهلو پنج سال از پيروزی انقلاب می گذرد. اگر چه امروز کمتر از انگیزه های اقتصادی و نقش فقر اجتماعی در شکل گیری اعتراضات ...

رد صلاحیت یک عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران /فیض: بد سیلقگی برخی را به کل نظام تعمیم نمی دهیم

به گزارش حاما نیوز  صلاحیت پیام فیض عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران و دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح برای کاندیداتوری در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان احراز نشد.فیض در واکنش به این خبر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

با کنار گذاشتن سلیقه ای افراد، انتخابات را درگیر حاشیه نکنید

بیشتر رد صلاحیت شدگان در ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، از اردوگاه اصلاح طلبان و یا از طیف سیاسی میانه رو هستند و...

طبقه متوسط بزرگ نشان می دهد توزیع ثروت در یک کشور عادلانه است

وقتی دانش آموز بودم، کتاب های درسی چهره لطیفی از فقر نشانمان می داد. به ویژه در دروسی مثل تعلیمات دینی؛ تصویر قالب، همنشینی فقرا با اولیای خدا بود.

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 22منتشر شد

داعش به تنهایی جسارت تعرض به ایران را ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: امنیت، نیازی اساسی است که همچون آب‌ و غذا در ردیف محصولات استراتژیک هر کشوری تعریف می شود. جامعه ‌بدون امنیت، اجتماعی خالی از نیروهای توانمند و پر از ناامیدی است. جنگ ها و سایر حرکت های نظامی، ترور های کور و هدفمند، اعمال شرورانه و... می تواند ناامنی را تشدید و پایدار کند.

بحران آلودگی هوا از مداخله خارجی تا مدیریت داخلی

اراده ملت، فائزه صدر: شهروندان در زمستانی بدون برف، با آلاینده ها و شایعات محاصره شده اند. اخباری مبنی بر مداخله خارجی در تغییرات اقلیمی، استفاده از تکنولوژی هارپ، ربودن ابرها و... فضای مجازی را درنوردیده و بر هراس از خشکسالی پیش رو افزوده است.

حزب اراده ملت حادثه تروریستی کرمان را محکوم کرد

اعضای دفتر سیاسی حاما حادثه فجیع و حوادث مشابهی که فرومایه و حقیر، جان شهروندان را نشانه می‌رود و مردم بی گناه و کودکان را به خاک و خون می‌کشد، بشدت محکوم کردند.

پیام فیض برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رد صلاحیت شد

پیام فیض دبیر سیاسی و بین الملل روزنامه ستاره صبح و عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات رد صلاحیت شد.

دسته نشریه