0 165 شنبه 22 مهر 08:51 دسته مطلب :دسته نشریه کد مطلب : 6536
هفته نامه اراده ملت 71

19مهر 1402-71

هفته نامه اراده ملت 71

در هفته پایانی مهر ماه قرار داریم

درحالیکه بعد از گذشت دو هفته از آغاز سال تحصیلی، کلاس های بی شماری در مدارس دولتی سطح کشور بدون معلم اداره می شدند، نتایج کنکور اعلام شد و سهم دانش آموزان مدارس عادی در رشته های تحصیلی پر طرفدار و دانشگاه های برتر کشور مشخص شد. اراده ملت در شماره های پیشین و در ویژه نامه این شماره به طور مشخص به آسیب شناسی نهاد آموزش در ایران پرداخته است.
صبح روز شنبه در نیمه مهر برابر با 7 اکتبر  2023 گروه های شبه نظامی فلسطینی به رهبری حماس درگیری گسترده ای را با اسرائیل آغاز کردند. حماس این عملیات را طوفان الاقصی نامید. اسرائیل ناباورانه غافلگیر شده بود با آغاز مقابله اسرائیل و اعلام جنگ، پرسش های زیادی درباره آینده این درگیری ها و نقش بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای در این تنش مطرح شد. با توجه به موضع گیری ایران در خصوص رژیم صهیونیستی جغرافیای رویارویی منطقه‌ای در درگیری حماس و اسرائیل مورد توجه قرار گرفته است. اراده ملت در دو گفت و گوی این شماره به تحلیل این موضوع می پردازد.
جامعه هنری ایران در مهر ماه به سوگ دو عزیز نشست. فردوس کاویانی و آتیلا پسیانی دو هنرمند شناخته شده در عرصه نمایش، سینما و تلوزیون درگذشتند. از فردوس کاویانی می توان به عنوان آخرین نسل بازیگران کمدی فاخر نام برد. مرحوم کاویانی زرتشتی بود و بسیاری از اهالی سینما و تلوزیون از منش ویژه و زیست ساده کاویانی که نمونه ای از زندگی زرتشتیان ایران است سخن گفته اند. آتیلا پسیانی دیگر هنرمندی که در این ماه چشم از جهان فروبست نیز از جمله هنرمندان برجسته عرصه تئاتر، سینما و تلوزیون ایران بود. اراده ملت در این شماره مروری بر زندگی و آثار این دو هنرمند فقید دارد.
تحریریه اراده ملت درشماره 71 از این نشریه کوشیده است با تولید مطالبی جدید، در مسیر آگاهی بخشی حرکت کند. امید است که با مطالعه این مطالب و ارائه نظرت خود ما را در تهیه محتوای مورد توجه شما عزیزان یاری کنید.
 

http://www.eradehmellat.ir/

برچسب ها

آخرین اخبار

نگرانی فعالان اقتصادی از پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم

اراده ملت، حسن غلامی: لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در جلسه 28/3/1402 هیئت وزیران به تصویب رسیده بود، طی نامه شماره 147041 مورخ 1402/08/17 برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

کشور شاهد هولوکاست مدیریتی و قتل عام تجربه است

اراده ملت، فائزه صدر: رد صلاحیت نامزد های نمایندگی مجلس که در هر دوره از انتخابات، نامزد های اصلاح طلب را نشانه می گرفت، این بار به طیف اصولگرا رسیده و در این دوره بسیاری از منتسبان به این نگاه سیاسی، موفق به اخذ تایید هیات اجرایی وزارت کشور نشدند. رد صلاحیت نامزد ها در این دوره گسترده بود و حتی چند نفر از نمایندگان فعلی مجلس را نیز شامل شد.

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

دسته نشریه