0 229 یکشنبه 17 اردیبهشت 08:52 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 5495
روز جهانی کارگر

روز جهانی کارگر

دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران در پیام گرامیداشتی به مناسبت روز جهانی کارگر (اول ماه می)، ضمن احترام به این مناسبت بزرگ، تاکید می‌کند که ادامه بی‌توجهی به حقوق مسلم کارگران و معضلات ایشان

دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران در پیام گرامیداشتی به مناسبت روز جهانی کارگر (اول ماه می)، ضمن احترام به این مناسبت بزرگ، تاکید می‌کند که ادامه بی‌توجهی به حقوق مسلم کارگران و معضلات ایشان، موجب بروز پیامدهای تلخی در زندگی و معیشت کارگران و خانواده‌های محترم ایشان گردیده و همچنین جامعه را ناگزیر با بروز تنش‌های اجتماعی و مدنی مواجه ‌می‌کند که در مسیر استیفای حقوق به حق این قشر عظیم رخ می‌دهند و می‌توانند هزینه‌های هنگفتی نیز برای حاکمیت ایجاد کنند.
لذا حزب اراده ملت ایران ضمن به رسمیت شمردن و ارج نهادن به حقوق و مطالبات صنفی و مدنی کارگران، تمرکز و کارسازی  بدون وقفه و بی‌درنگ بر موارد زیر را مورد تاکید قرار می‌دهد:

۱.  محترم شمردن حق تجمع و اعتراض و تحصن نسبت به حقوق تضییع‌شده و معطل‌مانده کارگران.
۲. آزادی تمامی زندانیان صنفی کارگری و تضمین آزادی بیان و‌ رسانه.
۳. حق آزادی در ایجاد تشکل‌، اتحادیه و سندیکاهای مستقل، خودجوش و سامان یافته از نمایندگان واقعی و دغدغه‌مند کارگری.
۴. اصلاح دستمزدهای پایه متناسب با نرخ تورم کشور.
۵. تامین امنیت شغلی برای تمامی کارگران، و حمایت پایدار و موثر از کارگرانی که زندگی و معیشت ایشان متاثر از رکود و ورشکستگی و تعطیلی واحد‌های صنعتی و کارگاهی شده است.
۶. رویکرد انسانی و مسئولانه و علمی در جهت تغییر و تعویض مدیرانی که با نگاه غیرعلمی، استثماری و غیرمسئولانه امور شغلی و هویتی هزاران کارگر را بطور روزمره با رفتار و گفتار ناسنجیده خود، مورد خدشه و آسیب قرار می‌دهند.
 

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب روزکارگر دفتر سیاسی

آخرین اخبار

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

اعتقادی به کاندیدای پنهان و چراغ خاموش ندارم

ایلنا: با توجه به تغییرات صورت گرفته در جبهه اصلاحات، به نظر شما قرار است شکل جدیدی از فعالیت و ساماندهی را در این جبهه شاهد باشیم؟

حکمرانی حزبی مهم ترین مطالبه احزاب کشور است

فعالیت احزاب در ذیل حکمرانی حزبی قابل‌تحقق است. در واقع تا زمانی که ارتباط تعریف شده‌ای بین قانون احزاب و قانون انتخابات برقرار نشود، احزاب به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت.

دسته تیتر اصلی