0 446 سه شنبه 26 مهر 09:35 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 3389
بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

اراده ملت

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

متن کامل بیانیه حزب به شرح زیر است:

 

سومین بیانیه حزب اراده ملت ایران به دنبال حوادث شهریور و مهر سال 1401

 

آنچه در گوشه و کنار کشور و در کوچه‌ و خیابان‌ شهرهای بزرگ و کوچک ایران می‌گذرد، بر هیچ چشم بینا و گوش شنوایی پوشیده نیست. مسیر تکوینِ اعتراضات مدنی که در چند دهه اخیر طی شده است، امروز آثار تحولات فناورانه، نسلی، فرهنگی و مطالباتی را به طور پنهان و آشکاری در خویش گنجانده و نمایان کرده است. مطالعه و مرور مختصات اعتراضات اخیر که آغازگاه آن، جان باختن مهسا امینی در شهریورماه ۱۴۰۱ بود، هر چشم و ذهن بیدار، آگاه و حساسی را متوجه ویژگی‌هایی می‌کند که تضمین‌کننده استمرار و ادامه‌ی این مطالبه‌گری‌ها، مخالفت‌ها و اعتراضات است.

تاریخ معاصر نشان داده که ملت شریف ایران قابلیت تاب‌آوری و پیروزی بر سخت‌ترین نظام‌های استبدادی را دارد. از جنبش مشروطه و ملی شدن صنعت نفت تا انقلاب ۵۷ و جنگ تحمیلی و حرکت میلیونی مردم در خرداد ۷۶ و جنبش سبز در سال ۸۸ تا به امروز، همگی حکایت از آن دارد که این ملت آماده و مستعد کارها و تحولات بزرگ است.

حاکمیت هوشیار باشد و بپذیرد که خاموشی و سرکوب موقتِ برخی از این حرکت‌های اعتراضی در کشور نیز، تنها مصداق آتش زیر خاکستر است. بی‌تدبیری، ناکارآمدی‌ها و حکمرانی نامطلوب همراه با مشت آهنین، بار دیگر آتش خشم مردم را شعله‌ور خواهد ساخت و به قول سعدی بزرگ «وگرنه سیل چو بگرفت، سد نشاید بست.».

حزب اراده ملت ایران در پس این مقدمه هشداری، تأکید دارد که راهبرد بازگشت به سوی مردم، بیش از این به تأخیر نیفتد.

در این راستا چهار پیشنهاد مشخص مطرح می‌کند که حکومت در جهت اجرای آن اقداماتی زودهنگام انجام دهد:

نخست، آزادی تمامی زندانیان سیاسی و فعالان مدنی و همه‌ی بازداشت شدگان وقایع و اعتراضات اخیر.

دوم. برقراری جریان آزاد اطلاعات با رفع هرگونه اختلال و محدودیتی از جمله فیلترینگ، مسدودسازی، کاهش سرعت و قطعی نت و ارسال پارازیت.

سوم، به رسمیت شناختن آزادی‌های مصرح در قانون اساسی با نگاه عاجل به حق آزادی پوشش و تجدیدنظر اساسی در مقوله حجاب اجباری.

چهارم، برگزاری زودهنگام انتخابات مجلس فارغ از هرگونه سیستم استصوابی و محدودکننده، بطوریکه تمامی جریان‌های سیاسی مخالف، منتقد، معترض، تحول‌خواه و دگراندیش، فرصت معرفی نمایندگان و رهبران خویش را در این انتخابات داشته باشند و این بار بازنگری قانون اساسی با اختیار نمایندگان واقعی مردم محقق گردد.

حزب اراده ملت ایران آماده است تا تمام ظرفیت خویش را برای تسهیل و بسترسازی در جهت تحقق عملی و صادقانه مسیر شکوهمند «ایران برای همه ایرانیان» در اختیار ملت و عاملان و امدادگران همبستگی و گفتگوی ملی قرار بدهد تا گشایش مسیری که آرامش، رضایت و رفاه هر ایرانی را تمنا می‌کند و همچنین آبادی، آزادی و عدالت در جای جای وطن را آماج می‌کند، دیگر رویایی دور و دست‌نیافتنی نباشد.

 

 

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب

آخرین اخبار

سهمیه‌ها جز ایجاد نفرت نسبت به نیروهای ایثارگر جنگ ...

اراده ملت، فاطمه قدم: این روزها هر یک از موافقین و مخالفین وضع موجود اعم از سیاسیون، فمنیست ها، جامعه شناسان و ...

علم موضع گیری سیاسی ندارد

اراده ملت، فائزه صدر: بدنه علمی کشور روزهای سختی را پشت سر می گذارد. از انتشار اخباری مبنی بر اخراج اساتیدی که با جامعه همراهی دارند و جذب 15 هزار نفر هیات علمی همسو با نگاه سیاسی حاکم ...

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 21(تابستان1402) منتشر شد

اصلاحات به رشد و توسعه در کشور نظم داد دست دادن با رهبران آفریقایی چیزی به ما اضافه نمی‌کند

مجبوریم واقعیت را بنویسیم درحالی‌که حقیقت، چیز دیگریست.

جریان اصلاحات باید با کاندیدای خودش وارد شود

25 تیرماه خبرگزاری ایلنا مصاحبه‌ای با احمد حکیمی‌پور دبیرکل حزب اراده ملت ایران انجام داد که بنا به اهمیت آن، تصمیم گرفتیم که آن را در نشریه اراده ملت بازنشر می‌نماییم. این مصاحبه در دو قسمت تنظیم شده‌است.

پشت پرده توافق ایران و عربستان

چرا دموکراسی در خاورمیانه پا نمی‌گیرد

اعتقادی به کاندیدای پنهان و چراغ خاموش ندارم

ایلنا: با توجه به تغییرات صورت گرفته در جبهه اصلاحات، به نظر شما قرار است شکل جدیدی از فعالیت و ساماندهی را در این جبهه شاهد باشیم؟

حکمرانی حزبی مهم ترین مطالبه احزاب کشور است

فعالیت احزاب در ذیل حکمرانی حزبی قابل‌تحقق است. در واقع تا زمانی که ارتباط تعریف شده‌ای بین قانون احزاب و قانون انتخابات برقرار نشود، احزاب به معنای واقعی کلمه نخواهیم داشت.

دسته تیتر اصلی