0 310 سه شنبه 26 مهر 09:35 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 3389
بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

اراده ملت

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

متن کامل بیانیه حزب به شرح زیر است:

 

سومین بیانیه حزب اراده ملت ایران به دنبال حوادث شهریور و مهر سال 1401

 

آنچه در گوشه و کنار کشور و در کوچه‌ و خیابان‌ شهرهای بزرگ و کوچک ایران می‌گذرد، بر هیچ چشم بینا و گوش شنوایی پوشیده نیست. مسیر تکوینِ اعتراضات مدنی که در چند دهه اخیر طی شده است، امروز آثار تحولات فناورانه، نسلی، فرهنگی و مطالباتی را به طور پنهان و آشکاری در خویش گنجانده و نمایان کرده است. مطالعه و مرور مختصات اعتراضات اخیر که آغازگاه آن، جان باختن مهسا امینی در شهریورماه ۱۴۰۱ بود، هر چشم و ذهن بیدار، آگاه و حساسی را متوجه ویژگی‌هایی می‌کند که تضمین‌کننده استمرار و ادامه‌ی این مطالبه‌گری‌ها، مخالفت‌ها و اعتراضات است.

تاریخ معاصر نشان داده که ملت شریف ایران قابلیت تاب‌آوری و پیروزی بر سخت‌ترین نظام‌های استبدادی را دارد. از جنبش مشروطه و ملی شدن صنعت نفت تا انقلاب ۵۷ و جنگ تحمیلی و حرکت میلیونی مردم در خرداد ۷۶ و جنبش سبز در سال ۸۸ تا به امروز، همگی حکایت از آن دارد که این ملت آماده و مستعد کارها و تحولات بزرگ است.

حاکمیت هوشیار باشد و بپذیرد که خاموشی و سرکوب موقتِ برخی از این حرکت‌های اعتراضی در کشور نیز، تنها مصداق آتش زیر خاکستر است. بی‌تدبیری، ناکارآمدی‌ها و حکمرانی نامطلوب همراه با مشت آهنین، بار دیگر آتش خشم مردم را شعله‌ور خواهد ساخت و به قول سعدی بزرگ «وگرنه سیل چو بگرفت، سد نشاید بست.».

حزب اراده ملت ایران در پس این مقدمه هشداری، تأکید دارد که راهبرد بازگشت به سوی مردم، بیش از این به تأخیر نیفتد.

در این راستا چهار پیشنهاد مشخص مطرح می‌کند که حکومت در جهت اجرای آن اقداماتی زودهنگام انجام دهد:

نخست، آزادی تمامی زندانیان سیاسی و فعالان مدنی و همه‌ی بازداشت شدگان وقایع و اعتراضات اخیر.

دوم. برقراری جریان آزاد اطلاعات با رفع هرگونه اختلال و محدودیتی از جمله فیلترینگ، مسدودسازی، کاهش سرعت و قطعی نت و ارسال پارازیت.

سوم، به رسمیت شناختن آزادی‌های مصرح در قانون اساسی با نگاه عاجل به حق آزادی پوشش و تجدیدنظر اساسی در مقوله حجاب اجباری.

چهارم، برگزاری زودهنگام انتخابات مجلس فارغ از هرگونه سیستم استصوابی و محدودکننده، بطوریکه تمامی جریان‌های سیاسی مخالف، منتقد، معترض، تحول‌خواه و دگراندیش، فرصت معرفی نمایندگان و رهبران خویش را در این انتخابات داشته باشند و این بار بازنگری قانون اساسی با اختیار نمایندگان واقعی مردم محقق گردد.

حزب اراده ملت ایران آماده است تا تمام ظرفیت خویش را برای تسهیل و بسترسازی در جهت تحقق عملی و صادقانه مسیر شکوهمند «ایران برای همه ایرانیان» در اختیار ملت و عاملان و امدادگران همبستگی و گفتگوی ملی قرار بدهد تا گشایش مسیری که آرامش، رضایت و رفاه هر ایرانی را تمنا می‌کند و همچنین آبادی، آزادی و عدالت در جای جای وطن را آماج می‌کند، دیگر رویایی دور و دست‌نیافتنی نباشد.

 

 

برچسب ها حاما اراده ملت احزاب

آخرین اخبار

با تلاش تندرو ها، برجام از احیاپذیری عبور کرد

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در حاشیه نشستی که در اردن داشت با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد و موافقتشان را در مورد "برداشتن گام‌های نهایی توافق" در توییتی اعلام کرد.

اقتصاد کشوری که به فروش نفت وابسته است با تحریم نفتی زمین‌گیر می‌شود.

اراده ملت، فائزه صدر: نرخ برابری دلار و ریال، با رکوردشکنی پی‌درپی به 40 هزار تومان رسید.

میکوشیم سهم خود را در راستای نهادینه سازی تحزّب و قبح زدایی از فعالیت حزبی ادا نمایم

حسن اکبری بیرق دانش آموخته دکترای زبان و ادبیان فارسی و عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران است.

گفت‌وگو مشکلات را ریشه‌ای حل نمی‌کند، فقط نقش مسکن دارد

قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت گفت: ایجاد بستری برای اعتراض و گفت‌وگو، تغییر و حذف قوانین محدودکننده، توجه به مطالبات مردمی در حوزه اقتصادی و آزادی‌های شخصی نیز اگرچه لازم و ضروری است

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 18

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 18 (پایییز1401) منتشر شد

کسی معترضان را گول نزده؛ عاقل و بالغ هستند، می‌دانند چه می‌خواهند / حاکمیت، آنان را آدم حساب کند

دبیرکل حزب اراده ملت گفت: ایران اولین و آخرین کشوری نیست که مردم آن خواسته‌هایی دارند لذا حکومت باید رفتار سایر کشورها را در برخورد با معترضان مشاهده کند و ببیند که آنها چگونه از راه‌های مسالمت‌ آمیز و کم‌ هزینه اعتراضات را رفع و رجوع می‌کنند.

احزاب در جمهوری اسلامی ماکتی از نمادهای دموکراتیک است

به پایندگی ایران و به نام سربلندی مردم بزرگ ایران و با درود به شما عزیزان که در این شرایط ناخوش تلاش دارید تا چراغ خودکامگی کم‌نور و کم نورتر شود و در برابر آن فضای گفتگو به اوج برسد لازم است قدردانی کنم.

اعدام به پاشیدن بنزین بر آتش خشم معترض می‌ماند

در پایان سومین ماه از اعتراضات و ناآرامی‌هایی که به دنبال مرگ مهسا امینی در ایران شکل گرفت قرار داریم. در روزهای اخیر حکم دو معترض دستگیر شده، محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد که به اعدام محکوم شده بودند اجرا شد.

نزدیک شدن به چین برای بن سلمان هزینه دارد

محمد بن سلمان با تصمیماتی که برای عربستان می گیرد موجب شگفتی منطقه و جهان شده است.

اصلاحات به عملکرد اصلاح‌طلبان گره خورده است

«سید محمد خاتمی» شاخص‌ترین و مقبول‌ترین چهره در طیف سیاسی اصلاح‌طلب است. از‌این‌رو واکنش او در مورد حوادث اخیر اهمیت ویژه‌ای دارد. اما در دو ماه گذشته تنها سه مورد سخنان رئیس دولت اصلاحات نشر پیدا کرد و شنیده شد.

دسته تیتر اصلی