0 98 چهارشنبه 29 بهمن 12:02 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 133
مسئولین انتخابات تلاش کنند تا انگیزه حضور مردم را افزایش دهند/اصلاح طلبان خود را ملزم به حضور جدی در انتخابات کنند/موج‌سازی چهره‌ها مانع توسعه سیاسی خواهد شد

دبیرکل حزب اراده ملت:

مسئولین انتخابات تلاش کنند تا انگیزه حضور مردم را افزایش دهند/اصلاح طلبان خود را ملزم به حضور جدی در انتخابات کنند/موج‌سازی چهره‌ها مانع توسعه سیاسی خواهد شد

حکیمی پور گفت:انتخابات ۱۴۰۰ انتخاباتی بسیار مهم است. پس وظیفه همه است که هر کاری می‌توانند در راستای برگزاری انتخاباتی رقابتی و پررأی انجام دهند.

چند ماه دیگر به موعد برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم مانده است. انتخاباتی که به دلیل وضعیت نامناسب کشور در حوزه‌های مختلف نسبت به رأی‌گیری‌های پیشین اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است. همین اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ موجب شده تا درباره نوع کنش جریان ریشه‌دار اصلاحات در این اتفاق مهم حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شود.          

 

احمد حکیمی‌پور، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این ‌باره اظهار داشت: اصلاح‌طلبان این روزها بر سر جدی گرفتن انتخابات و عدم حضور به دلیل روند تعیین صلاحیت‌ها و... با هم اختلاف‌ نظر دارند. اما به نظر من جریان اصلاحات به دلیل تعهدی که به افکار عمومی دارد،‌ با وجود شرایط نه‌چندان مطلوب و برخی مانع‌تراشی‌ها باید خود را ملزم به حضوری جدی در انتخابات و هر اتفاق دیگر سیاسی بداند. مخصوصاً که فضای انتخاباتی به تدریج روشن‌تر می‌شود و اصلاح‌طلبان می‌توانند به ذهنیت واقع‌بینانه‌تری از شرایط برسند.

 

عضو شورای عالی اصلاحات در ادامه گفت: با این حال نباید از کنار این مساله مهم رد شویم که مهم‌ترین دغدغه انتخاباتی الان این است که آیا مردم در پای صندوق رأی حاضر می‌شوند یا مانند انتخابات مجلس یازدهم قرار است انتخابات با کمترین رأی‌های ممکن برگزار شود؟ به هر حال جامعه حال خوشی ندارد و احتمالاً در واکنش به شرایط خطیر، شاید دوباره تصمیم به رأی ندادن بگیرد.

 

او اضافه کرد: برخی این روزها نظرشان این است که اصلاح‌طلبان آستین‌ها را بالا بزنند و با توضیح‌ و تشریح شرایط مردم را به رأی دادن ترغیب کنند. چنین مطالبه‌ای از جریان اصلاحات در صورتی مطرح می‌شود که اساساً باید گفت اصلاح‌طلبان وظیفه‌ای ندارند که در راستای مشارکت حداکثری کاری انجام دهند. در واقع نظام مدیریتی و ارگان‌های مسئول در برگزاری انتخابات باید فضایی شکل دهند که مردم با وجود اینکه سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند انگیزه لازم را برای رأی دادن به دست آورند.  

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب توضیح داد:‌ همچنین درباره «متوسل شدن به چهره‌های شاخص برای ایجاد شور انتخاباتی» باید بگویم موج‌سازی چهره‌ها نه تنها نمی‌تواند دردی از دردها را درمان کند بلکه این روش به طور غیرقابل انکاری مانع توسعه سیاسی خواهد شد. در واقع شور انتخاباتی باید نتیجه فضای سیاسی و اجتماعی کشور باشد تا در نهایت به نفع کشور تمام شود و ساختارسازی کند.

 

احمد حکیمی‌پور در پایان گفت:‌ انتخابات ۱۴۰۰ انتخاباتی بسیار مهم است. پس وظیفه همه است که هر کاری می‌توانند در راستای برگزاری انتخاباتی رقابتی و پررأی انجام دهند.

برچسب ها احمد حکیمی پور حزب اراده ملت حاما انتخابات اصلاح طلبان

آخرین اخبار

جریان اصلاحات نیازمند یک تحول نسلی و ورود چهره های جدید است

شریفی دبیر حزب اراده ملت گلستان با توجه به نزدیک شدن زمان انتخابات گفت : در این ایام باید هوشیارانه عمل کرده و از فضا سازی های تخریبی ، بشدت فاصله بگیریم.

مستقل عمل کردن حزب اراده ملت به معنای مخالفت با اجماع اصلاح طلبان نیست/در حال آماده سازی برای انتخابات شوراهای شهر و روستا هستیم

دکتر اسماعیل مختاری گفت:در انتخابات ریاست جمهوری نامزد اختصاصی نداریم، اما از یک نامزد اصلاح طلب و همسو حمایت خواهیم کرد .

در آستانه انتخابات فعالیت شعب حاما در سراسر کشور گسترده تر می شود

کمیته امور شعب با بررسی وضعیت شعبه های حزب و دفاتر مربوط به شهرستان ها، آخرین وضعیت آن ها را از منظر کمی و کیفی مورد بحث قرار داد.

مسئولین انتخابات تلاش کنند تا انگیزه حضور مردم را افزایش دهند/اصلاح طلبان خود را ملزم به حضور جدی در انتخابات کنند/موج‌سازی چهره‌ها مانع توسعه سیاسی خواهد شد

حکیمی پور گفت:انتخابات ۱۴۰۰ انتخاباتی بسیار مهم است. پس وظیفه همه است که هر کاری می‌توانند در راستای برگزاری انتخاباتی رقابتی و پررأی انجام دهند.

حاما مصمم به حضور در انتخابات با مشی اصلاح طلبانه است

دبیران حاما در استان های آذربایجان غربی و گلستان به دیدار و گفتگو نشستند.

توهین به رییس جمهور نافرمانی نسبت به فرمایشات رهبر انقلاب است/ راه اندازی کارناوال های خیابانی برای توهین به رئیس جمهور نمونه بارز ساختار شکنی است

عضو ارشد حزب اراده ملت گفت:در جریان توهین به رئیس جمهور مدعیان اطاعت از رهبری خلاف منویات ایشان عمل کردند

دیدار اعضای حزب اراده ملت شعبه مرودشت با امام جمعه شهرستان

دبیر،اعضای هیات اجرایی و بازرسین حزب اراده ملت شعبه مرودشت با حجت الاسلام و المسلمین آقائی امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

اصلاح طلبان به حاشیه رانده شده‌اند و نقش و نفوذ گذشته را ندارند

دبیرکل گفت: سیاست حوزه پر هزینه ای است که سختی های خودش را دارد و پیمودن راه ممکن است دشوار باشد.

اصلاح طلبان پاسخ مناسبی در قبال رای مردم ندادند/اولویت دولت بایدن بازسازی ارتباط با اروپا و چین است

دکتر اسماعیل مختاری گفت:نهاد اجماع ساز برای بازسازی اعتماد مردم کاری بسیار سخت در پیش دارد.

"افشین فرهانچی" رییس ستاد انتخاباتی حزب اراده ملت شد

قائم مقام دبیرکل حاما به عنوان رییس ستاد انتخابات شوراهای شهر و روستای حزب منصوب شد.

دسته تیتر اصلی