0 974 شنبه 26 شهریور 06:52 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 3363
بیانیه حزب اراده ملت ایران (حاما) در خصوص حادثه دلخراش درگذشت مهسا (ژینا) امینی

حزب اراده ملت ایران

بیانیه حزب اراده ملت ایران (حاما) در خصوص حادثه دلخراش درگذشت مهسا (ژینا) امینی

پیوستن به کنوانسیون‌ بین المللی رفع هرگونه تبعیض علیه زنان می‌تواند از بهترین راه‌های ممانعت از تکرار این نوع فاجعه‌های خسارت بار باشد. 

به نام خداوند عدالت و آزادی

چند روز اخیر با حادثه‌ای ناگوار همراه شده است که برای بسیاری از مردم ایران دلخراش و تلخ بوده است، بی هوش شدن و انتقال به اورژانس مهسا امینی، دختری مظلوم در ستاد امنیت اخلاقی تهران (وزرا) و با اندوه فراوان در نهایت مرگ مظلومانه او در بیمارستان نه تنها باعث ناراحتی و اندوه خانواده او که سبب موجی از خشم و اندوه میان بسیاری از ما شد.حادثه ای ناشی از رفتار نادرست، ناموجه و نابجای مدعیان ارشاد و هدایت جامعه که بارها به غیراخلاقی، غیرانسانی و غلط بودن این نوع روش ها تاکید شده است اما اصرار مدعیان انقلابی گری بر تداوم این نوع روش ها و برخوردهای سلبی و عدم هرگونه پاسخگویی باعث بروز این حادثه تلخ و دردآور شده است.

حزب اراده ملت ایران (حاما) با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده ایشان و نیز همه هموطنان و ملت ایران که از این ضایعه، خشمگین و اندوهگین شده‌اند، بر این باور است که بیش از محاکمه یا مجازات عاملان و آمران این فاجعه، شفاف سازی و مشخص شدن دلایل وقوع و جزئیات این حادثه تلخ از لحظه دستگیری (علت و دلیل بازداشت و نحوه دستگیری) تا انتقال به بیمارستان و فوت ایشان می بایست انجام شود، اما از هر چیزی مهمتر، تجدیدنظر و بازنگری جدی در این رویه‌ها و راه‌های ناصواب حکومتداری است. به یقین تجدید نظر در قانون حجاب اجباری و پذیرش حق انتخاب آزادانه پوشش همه شهروندان و جمع کردن بساط گشت ارشاد و پلیس امنیت اخلاقی و پیشگیری از برخوردهای تند و خودسرانه با شهروندان، پیوستن به کنوانسیون‌ بین المللی رفع هرگونه تبعیض علیه زنان می‌تواند از بهترین راه‌های ممانعت از تکرار این نوع فاجعه‌های خسارت بار باشد. 

در پایان یادآور می شویم؛ در کنار بسیاری از وعده های داده شده که سرانجام نیافته اند، وعده داده شده بود که پلیس امنیت اخلاقی نه برای مردم که برای مسئولین برقرار گردد و دریغ که اصرار بر رویه اشتباه و اهمال‌های گذشته همچنان ادامه دارد و این مصیبت دردناک از پی چنین رویکردی رقم می خورد.

برچسب ها حاما اراده ملت مهسا امینی بیانیه

آخرین اخبار

روز جهانی کارگر

دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران در پیام گرامیداشتی به مناسبت روز جهانی کارگر (اول ماه می)، ضمن احترام به این مناسبت بزرگ، تاکید می‌کند که ادامه بی‌توجهی به حقوق مسلم کارگران و معضلات ایشان

در نبود سیاستمداران و احزاب واقعی باندهای قدرت و گروه های ذی نفوذ چرخه سیاست، قدرت و اقتصاد را در دست می گیرند

به عنوان یک فعال سیاسی و حزبی تحولات و اتفاقات مهم سیاسی سال ۱۴۰۱ کدامند؟

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 19

فصلنامه خاطرات سیاسی شماره 19 (زمستان1401) منتشر شد

وظیفه حکومت ها حفظ امنیت اجتماعی است

مسمومیت دانش آموزان باعث سلب اعتماد عمومی و برهم خوردن امنیت روانی و اجتماعی شهروندان شده است

اجرایی شدن توافق ایران و چین برنامه ریزی غرب را به هم می زند

اراده ملت، فائزه صدر: سفر رئیس جمهور ایران به چین در میانه تنش پکن و واشنگتن انجام گرفت.

پکن نشان داد شراکت راهبردی با جمهوری اسلامی برایش اهمیت دارد

اراده ملت، فائزه صدر: در هفته ای که گذشت رئیس جمهور در راس هیاتی بلند پایه عازم پکن شد.

ورزشکاران همیشه در کنار مردم بوده‌اند

ایشان سالهاست در کانون هواداران باشگاه استقلال نقش مدیریتی دارند. علاوه بر این سابقه و تجربیات گسترده ای نیز در مبارزات سیاسی و حزبی دارند.

بیانیه دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران در خصوص وقایع اخیر کشور

این روزها آنچه در حوزه عمومی به عنوان رابطه بین جامعه و حاکمیت می‌گذرد نشان دهنده وخیم تر شدن شرایط و افزایش گسترده  و عمیق تر شدن بحرانهای کشور است، وضعیت نابسامان اقتصادی و ناکارآمدی دولت در سامان آن، تحولات سریع و عمیق اجتماعی و بحرانهای ناشی از آن ...

اقتصاد کشور در برابر هزینه نزاع‌های جمهوری اسلامی ناتوان است / حادثه اصفهان در برابر عملیات زلزله برانگیز فلسطینیان همچون یک خراش بود

 بعد از پیروزی انقلاب، جمهوری اسلامی از آغاز راه خود به اسرائیل اعلان جنگ داد.

مشکلات به حدی است که به‌عنوان مسئول اتحادیه، از صنف ام بیزارم!

اراده ملت، فائزه صدر: تنش‌هایی که طی یک دهه اخیر با کمبود مرغ یا گران شدن این کالا در بازار رخ داد، نشان داد این منبع پروتئینی در امنیت غذایی، آرامش جامعه و تنظیم بازار نقش مهمی ایفا می‌کند.

دسته تیتر اصلی