0 752 شنبه 26 شهریور 06:52 دسته مطلب :دسته تیتر اصلی کد مطلب : 3363
بیانیه حزب اراده ملت ایران (حاما) در خصوص حادثه دلخراش درگذشت مهسا (ژینا) امینی

حزب اراده ملت ایران

بیانیه حزب اراده ملت ایران (حاما) در خصوص حادثه دلخراش درگذشت مهسا (ژینا) امینی

پیوستن به کنوانسیون‌ بین المللی رفع هرگونه تبعیض علیه زنان می‌تواند از بهترین راه‌های ممانعت از تکرار این نوع فاجعه‌های خسارت بار باشد. 

به نام خداوند عدالت و آزادی

چند روز اخیر با حادثه‌ای ناگوار همراه شده است که برای بسیاری از مردم ایران دلخراش و تلخ بوده است، بی هوش شدن و انتقال به اورژانس مهسا امینی، دختری مظلوم در ستاد امنیت اخلاقی تهران (وزرا) و با اندوه فراوان در نهایت مرگ مظلومانه او در بیمارستان نه تنها باعث ناراحتی و اندوه خانواده او که سبب موجی از خشم و اندوه میان بسیاری از ما شد.حادثه ای ناشی از رفتار نادرست، ناموجه و نابجای مدعیان ارشاد و هدایت جامعه که بارها به غیراخلاقی، غیرانسانی و غلط بودن این نوع روش ها تاکید شده است اما اصرار مدعیان انقلابی گری بر تداوم این نوع روش ها و برخوردهای سلبی و عدم هرگونه پاسخگویی باعث بروز این حادثه تلخ و دردآور شده است.

حزب اراده ملت ایران (حاما) با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده ایشان و نیز همه هموطنان و ملت ایران که از این ضایعه، خشمگین و اندوهگین شده‌اند، بر این باور است که بیش از محاکمه یا مجازات عاملان و آمران این فاجعه، شفاف سازی و مشخص شدن دلایل وقوع و جزئیات این حادثه تلخ از لحظه دستگیری (علت و دلیل بازداشت و نحوه دستگیری) تا انتقال به بیمارستان و فوت ایشان می بایست انجام شود، اما از هر چیزی مهمتر، تجدیدنظر و بازنگری جدی در این رویه‌ها و راه‌های ناصواب حکومتداری است. به یقین تجدید نظر در قانون حجاب اجباری و پذیرش حق انتخاب آزادانه پوشش همه شهروندان و جمع کردن بساط گشت ارشاد و پلیس امنیت اخلاقی و پیشگیری از برخوردهای تند و خودسرانه با شهروندان، پیوستن به کنوانسیون‌ بین المللی رفع هرگونه تبعیض علیه زنان می‌تواند از بهترین راه‌های ممانعت از تکرار این نوع فاجعه‌های خسارت بار باشد. 

در پایان یادآور می شویم؛ در کنار بسیاری از وعده های داده شده که سرانجام نیافته اند، وعده داده شده بود که پلیس امنیت اخلاقی نه برای مردم که برای مسئولین برقرار گردد و دریغ که اصرار بر رویه اشتباه و اهمال‌های گذشته همچنان ادامه دارد و این مصیبت دردناک از پی چنین رویکردی رقم می خورد.

برچسب ها حاما اراده ملت مهسا امینی بیانیه

آخرین اخبار

حزب را در حزب الله محدود کرده اند

اراده ملت، فائزه صدر: یکی از کارکردهای مهم احزاب ایجاد پیوند های اجتماعی است. احزاب، انجمن ها و تشکل های مدنی با کارکردهایی که دارند

ریشه تقابل حاکمیت در برابر مردم از خود حق پنداری قدرت نشأت گرفته است

اراده ملت، فائزه صدر: مهدی باقری نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی اخیرا اعلام کرد:

لازم است کنش و واکنش‌های مابین حکومت و مردم در ریل و بستر آرام و کم تنش قرار گیرد

جناب آقای دکتر حکیمی پور، ممنون از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید. در مورد اعتراضات اخیر که بیش از چندین هفته است در کشور رخ‌داده است، تحلیل شما چیست؟

فریدون مجلسی، نویسنده و دیپلمات پیشین در گفت و گو با اراده ملت عنوان کرد:

این روزها در رسانه ملی شاهد انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تجمعات و تظاهرات حامیان حاکمیت هستیم.

تمام دانش‌های مورد نیاز برای رویارویی با جوانان در کارشناسان فقهی و نظامی جمع نشده است

بیش از یک ماه کشور شاهد وقایعی متفاوت بود که با عناوینی چون اعتراض، اغتشاش، ناآرامی، تجمع، جنبش یا شورش معرفی می‌شوند.

جنبش بدون خشونت راه بهتری برای رسیدن به اهداف است

پرسش و پاسخ با شمس افرازی زاده، رییس دفتر سیاسی حزب اراده ملت ایران

امروز وقت خواندن سرود سلام فرمانده نیست

اراده ملت، فائزه صدر: اعتراضات اجتماعی مردم ایران که در پی واکنش به مرگ مهسا امینی آغاز شده بود، سومین هفته خود را پشت سر گذاشت.

هواداران حکومت محدودیتی در برگزاری تجمعات ندارند

اراده ملت، فائزه صدر: هفته‌ها است تجمعات اعتراضی گسترده‌ای در سرتاسر کشور برپا می‌شود. سرکوب و برخورد نیروهای نظامی و انتظامی با معترضان نشان می‌دهد حاکمیت این اعتراضات را مشروع و قانونی نمی‌داند.

بیانیه سوم حزب در مورد حوادث و اعتراضات هفته‌های اخیر کشور منتشر شد.

در این بیانیه ضمن ارائه تحلیلی کوتاه و آسیب شناسانه از وضعیت کشور، راهکارهایی برای برون‌رفت از شرایط فعلی ارائه شده است.

هر کسی از ظن خود شد یار من

پرسش و پاسخ با افشین فرهانچی، قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت ایران

دسته تیتر اصلی